מכבי ת"א בפיינל-פור: למען מיקי מיבנה

קהל היעד רוצה לנחות בברצלונה ולכבוש אותה ללא כל התנגדות. לבוא קטן ולצאת גדול זה לא בשבילו, הוא רוצה לבוא גדול ולצאת מלך

עופר מתן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר מתן

מתאים שהפיינל-פור מתקיים ביום הזיכרון. בשני המקרים מרגישים העיתונאים שקדושת האירוע כה גדולה, שכל מה שנותר להם הוא לספק את המצופה ולייצר עוד חוליה בשטאנץ. מיהו בדיוק אותו מצופה שאת ציפיותיו אמורים למלא? זו כבר שאלה מעצבנת של נודניק משבית שמחות, מתחכם יפה נפש. בבקשה לא להפריע לעיתונאים לעבוד, הם צריכים להתרכז בלראיין את מיקי מיבנה, זה שנתקע בשדה בגלל השומן בדלק, אבל משוכנע שאלוקים יטיס אותו למדריד על שטיח. והציפיות? הן היו עוד לפני שקיבלתי את הג'וב, לא יודע מי כתב אותן, ואל תדרוך לי על הכבל של הלפטופ. חכמולוג.

לבוא גדול ולצאת גדול. שארפ בברצלונה (תצלום: גטי אימג'ס)

אחד האייטמים השטאנציונריים ביותר של הפיינל-פור - בן דודם של הכתבה המצולמת על החולים שמחכים לניתוח בזמן שביתת הרופאים (במקום לספר מהן דרישות השובתים) ושל פרויקט "10 הסולחות שצריכות כבר לקרות" במוסף יום כיפור (ברק ואשכנזי יהיו במקום הראשון בכיפור הקרוב) - הוא האייטם שיוצא לבדוק עד כמה לגויים לא אכפת מהפיינל-פור. שולחים כתב, משוכנע שהנה הוא עושה דוקו כמו שהבטיחה לו עורכת האתר, לשאול בטון מסתלבט צ'יקיטות ברחובות ברצלונה אם הן יודעות מי משחק בפיינל-פור. אין להן מושג, אז הן מחייכות, מובכות, ובסוף נעתרות לשיר "מי שלא קופץ צהוב". אם יתמהמהו, המכביסטים הסמוכים לזחוח כבר ילמדו אותן את המלים ואפילו יניחו עליהן צעיף.

למי נועד האייטם הזה, לישראלים שחפצים במסמך מהשטח על מצב הכדורסל האירופי ועד כמה הוא אזוטרי? לא. השוליות של היורוליג זו חדשה דאתמול, כמו לצאת בכותרת "חשיפה: אבי לוזון הוא שכונת השכונות!". קהל היעד הוא מיקי מיבנה, שרוצה לנחות בברצלונה ולכבוש אותה ללא כל התנגדות. מיקי אמנם אוהב את הקבוצה היחידה באירופה שמביאה אלפים לפיינל-פור, אבל אותם אלפים חייבים להרגיש כמו נפוליאון בעודם צועדים בראמבלס. רק אם מיקי יהיה בטוח שכל ברצלונה לא מבינה כלום ביורוליג ושאפשר לשכנע שם בחורות ברחוב לשיר "צהוב עולה", הוא ייתן את הגרון עבור מכבי. לבוא קטן ולצאת גדול זה לא בשבילו, הכי 67'. הוא רוצה לבוא גדול ולצאת מלך.

אז אלא אם יקרה משהו מפתיע, מכבי תנצח הערב את ריאל. היא חייבת את זה ליו"ר הפנאט שלה, למדינה שמאחוריה ולאוהדים ששמו מלא כסף על כרטיס. היא גם קבוצה קצת יותר טובה. וריאל? כל המוטיבציה שלה מסתכמת בשאיפות הקריירה של סרחיו יול. זה נראה לך כוחות, מיקי?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ