ליגת העל בכדורגל: מה יעשו מכבי חיפה והפועל ת"א?

מכבי חיפה יכולה לעשות הרבה דברים. רק חבל שכל מה שהירוקים יכולים לעשות ממשיך עדיין לעניין את הפועל תל אביב

העיר
ניר צדוק, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר
ניר צדוק, "עכבר " ת"א

מתמטית הכל עוד אפשרי, זה כן - מכבי חיפה יכולה להפסיד למכבי תל אביב. וכמו שהיא יכולה להפסיד למכבי תל אביב, היא יכולה גם לעשות תיקו עם מכבי תל אביב. וכמו שהיא יכולה לעשות תיקו עם מכבי תל אביב, ככה היא יכולה לנצח את מכבי תל אביב משער בדקה ה-89 מעמדת נבדל ברורה.

וכמו שהיא יכולה לנצח את מכבי תל אביב, ככה היא יכולה להפסיד בבית לקרית שמונה. וכמו שהיא יכולה להפסיד בבית לקרית שמונה, ככה היא יכולה לעשות תיקו בבית מול קרית שמונה, ממש ברגע האחרון, כשכבר נדמה היה שהיא ניצחה את קרית שמונה. וכמו שהיא יכולה לעשות תיקו בבית מול קרית שמונה, ככה היא יכולה לנצח את קרית שמונה. בצורה משכנעת או לא, זה כבר הרבה פחות חשוב - בסוף תנצח את קרית שמונה.

בכיוונים הפוכים. קטן (משמאל) ושהר (תצלום: נמרוד גליקמן)

וכמו שהיא יכולה לנצח את קרית שמונה, ככה היא יכולה פתאום, ממש משום מקום, להפסיד לבני יהודה במחזור האחרון. וכמו שהיא יכולה להפסיד לבני יהודה במחזור האחרון, ככה היא יכולה לעשות תיקו עם בני יהודה במחזור האחרון, ממש כמו בעונה שעברה. וכמו שהיא יכולה לעשות תיקו עם בני יהודה, ככה היא יכולה לנצח את בני יהודה.

מכבי חיפה יכולה לעשות הרבה דברים. הכל אפשרי. רק חבל שכל מה שמכבי חיפה יכולה לעשות ממשיך עדיין לעניין את הפועל אחרי המשחק בשבת, במקום שהיא, חיפה, ומעלליה, כמו זהות האלופה, יהיו חדשות ישנות, דבר שכבר נקבע.

ישנם אשמים באיך שהפועל תל אביב נראתה במשחק העונה בחיפה, משחק שבסיומו יכולה היתה לזכות באליפות שנייה ברציפות, הישג חסר תקדים עבורה מאז קום המדינה. פרס שאפשר היה לחשוב שיוביל למעט יותר שאר רוח מצד השחקנים. אבל לא. למה? האם האשם בדני בונדר, שכשל שוב במשימות ההגנה וההתקפה כאחד? האם זו מוטלת על כתפיו של דדי בן דיין, שחזר להרכב מפציעה, משלילת רישיון ומשאר דברים שעוברים על שחקן בחיים שמחוץ למגרש? אולי על יוסי שבחון, שאם זה היה תלוי בהפועל היה נבעט למכבי נתניה עוד באמצע החורף, שאליו אפשר היה לשים לב רק ברגעים שאיבד עוד כדור?

קשה להחליט. המועקה והתסכול גדולים כל כך, וישנם, ברוך השם, די והותר שחקנים ובעלים להפיל עליהם את התיק. אולי כולם אשמים. במיוחד גוטמן. אבל אם כולם אשמים, רק אני לא, למה זה כל כך מפריע לי?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ