אייל גיל

סיפורה של מכבי תל אביב העונה, זו שבאופן מפתיע משחקת הפעם את תפקיד האנדרדוג, הוא גם סיפורם של שניים מהכוכבים המרכזיים בעלילה, הצמד שחתום על הניצחון הגדול על ריאל שלשום ועל ההעפלה לגמר הפיינל-פור: דייויד בלאט וצ'אק אידסון.

בלאט תמיד היה מעין עוף מוזר. הוא לא ציוני נלהב כמו טל ברודי, ההומור שלו מוזר ועצי, הוא לא חושב שהכל קטן עליו כמו פיני גרשון, לא מכביסט כצביקה שרף ואין לו את הסטאר קווליטי של עודד קטש. פשוט מאמן מצוין עם מוסר עבודה מהגבוהים באירופה. לא משהו שממש מתחברים אליו במחוזותינו.

בלאט (תצלום: רויטרס)

את אידסון אף אחד לא באמת ניסה להבין. הוא לא מספיק גבוה וחזק לפורוורד, יש לו ביטחון עצמי נמוך מדי לקלע והוא בעל כדרור גמלוני מדי עבור רכז. כזה שתמיד מעדיף התמקדות בהגנה ועוד מסירה טובה לחבר פנוי במקום לרשום נקודות על הלוח. לא משהו שממש מתלהבים ממנו במחוזותינו.

ויש גם את עניין הקוף על הגב. הרי בלאט עדיין סוחב לכל מקום את צלו של גרשון, שבנה בצלמו ובדמותו השחצנית את מכבי הגדולה של שנות האלפיים (אף שרבים יטענו שהקרדיט על כך מגיע לעוזרו). על אידסון, שגם כך עדיין גורר עמו את תווית השריד מהקטסטרופה של העונה שעברה, הצטבר בחודש האחרון הלחץ להראות שהוא יכול למלא גם את מקומו של דורון פרקינס הפצוע.

אידסון (תצלום: גטי אימג'ס)

במהלך שלא מתאים כלל למראה האדיש ולאישיות הבלתי מפוענחת, הצליחו השניים להרים שלשום את הכפפה. אידסון, שרבים האמינו כי על מנת שיפרח באמת צריך לשמש כרכז, לקח את הצ'אנס בשתי הידיים וניפץ את תדמית השחקן שלא מגיע למשחקים גדולים; בלאט, שכולם דיברו על כך שהוא היתרון האמיתי במאצ'-אפ מול ריאל, הצליח לעמוד בציפיות ולהביס במשחק השחמט את מיני-מסינה, עמנואלה מולין.

אך מסתבר שזה עדיין לא מספיק. הערב צריך לנער את הקוף האחרון לפני היציאה אל האור הגדול. מול אידסון יתייצב בן דמותו: דימיטריס דיאמנדיטיס, האול-אראונד-פלייר הטוב ביורוליג; ליד בלאט יעמוד על הקווים גדול המאמנים האירופים, זליקו אובראדוביץ'. אם יצליחו לנפות עוד סטריאוטיפ אחד אחרון על לוזריות וחיוורון, יכולים שניהם להיכנס להיכל שמעטים בלבד עמדו בו. אם מכבי תניף את הגביע, יצוין בלאט כאחד הבודדים שזכה באליפות אירופה גם עם קבוצה וגם עם נבחרת, בעוד אידסון יוכתר לאחד הבודדים שזכה הן ביורוליג והן ביורוקאפ. אם תסריט זה אכן יתרחש, כמה מתאים שתנחת עליהם חגיגה גמלונית ומבולבלת, רגע לפני הצפירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ