ליגת העל בכדורגל: ברגע שמכבי חיפה נטשה את שחקני מכבי ת"א

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

1 דומיה עם כפיים - השחקנים מחכים. צהוב בתוך ירוק, ובחוץ אדום. בינתיים המשחק עוד לא מתחיל, מחכים לשעה היעודה בגלל הטלוויזיה. כבר עכשיו ברור: הפועל ת"א לא תוכל להתלונן, כי היא לא עשתה את עבודתה. תכף זה מתחיל, דקת דומיה ליוסל'ה. שם של מישהו שלפחות אתה מאמין שהיה פעם ילד קטן. יש שמות של אנשים שתמיד נראה כי יקראו להם מהחלון לאכול. נעמדים. מחיאות כפיים בדקת דומיה כבר מושרשות. אבל איך "דומיה" עם "כפיים"? צריך למצוא שם אחר. ובכן, אתמול נכתבו הטיוטות האחרונות לשנה הבאה.

שחקני חיפה בדרך לנטוש את הצהובים (תצלום: ניר קידר)

2 ספקולציות מעוררות השראה - שום פתיחת רגליים. ההבדל הגדול בין מכבי ת"א למכבי חיפה אתמול היה בדיוק כמו כל העונה - הובלות כדור מעייפות, מול משחק פשוט של נגיעה אחת או שתיים; חוסר הבנה בשליחת כדור לשטח מת, מול פעולה עיוורת; הסתבכות עצמית מול פרימת מחשבה. באופן אירוני, הנקודות לא היו חשובות אתמול עבור מכבי ת"א, כי "זה לא הזמן לתקן", אבל היא עדיין לא היתה חופשייה מעצמה. נראה היה כי מה שמרחף מעל השחקנים היה הדיבור על המשחק, ולא הדבר עצמו. חיפה, לעומת זאת, רכבה על הדיבורים האלה. תתפלאו כמה מעוררות השראה הן הספקולציות. בעיקר כשהן לא נוגעות לך.

3 האנשים הנכונים - ברגע שחיפה הבינה תוך כדי המשחק שניצחה, היא נטשה את שחקני מכבי ת"א כילדים עזובים. כמעט בהתנשאות. אלישע לוי הוציא את יניב קטן, ומוטי איוניר הכניס את ברק יצחקי, וזאת בדיוק סמליות המצב בין שתי הקבוצות. שמירת שחקן אחרי פציעה בשביל המשחק הבא, לעומת הכנסת שחקן אחרי פציעה כדי שיעשה הרצה. איוניר הוא עדיין האיש הנכון למכבי ת"א, ואלישע הוא עדיין האיש הנכון למכבי חיפה (עטר יגיע מתישהו בעתיד, זה בסדר). אבל העונה, אצל שניהם, נדמה שהדברים נקבעו רק על פי מצב רוחם של שחקניהם

פסקול המשחק: "Lady Godiva's Operation", The Velvet Underground

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ