אודי הירש

1. זה כבר הפך לקונסנזוס: הדרישה של מכבי תל אביב לביטול הפיינל-פור היא התגלמות החוצפה. כולם מסכימים שהפיינל-פור הוא היחיד שמספק טיפת עניין לענף במשבר, מושך ספונסרים ומספק תקווה לקבוצות ולאוהדים. האמנם? תשאלו למשל את הפועל חולון ואת גלבוע/גליל, שהתייצבו אתמול למשחק פלייאוף רדום.

יחזיר את הצלחת לארון של שמעון? פניני (תצלום: ניר קידר)

מפגש בין אלופת 2008 לאלופת 2010 אמור להיות אירוע מחשמל, אבל האלופות הללו הן קבוצות בפוסט טראומה. חולון מדדה לעבר סיום העונה בהרכב שספק אם עולה על זה של הפועל תל אביב ומ.כ. הבקעה, שמתמודדות על העלייה לליגת העל, בעוד גלבוע החליפה במהלך העונה חצי קבוצה. הזכייה באליפות לא הביאה לשתיהן ספונסרים, אלא רק הבריחה שחקנים ומאמנים מצליחים שתג המחיר שלהם עלה בן לילה. אם להסתמך על ניסיון העבר, הפרס על אליפות שמושגת בפיינל-פור הוא פירוק הקבוצה.

נדמה שאנשי הענף, וגם האוהדים, מבינים זאת. מכבי תל אביב אמורה לטרוף את המגרש, בידיעה שעליה להחזיר את האליפות למועדון. תחת זאת, היא נמנמה כמעט לאורך כל הסדרה מול נתניה. ירושלים המשיכה לעסוק בסכסוכים פנימיים וגילתה יכולת בינונית גם בסדרה מול אשדוד. גלבוע שמטה משחק מול חולון המפורקת. כולם כבר יודעים שבפיינל-פור טמון פוטנציאל לערב אחד של התעלות רוח, שאחריו נוחתות על הסינדרלה שק של צרות. לכן, גם אם איומי ה"תחזיקו אותי" של מכבי תל אביב מקוממים, אי אפשר להכחיש שנכון לעכשיו המטרה העיקרית של הפיינל-פור היא, ובכן, קיום הפיינל-פור.

2. בני השרון היא קבוצה שברנז'ת הכדורסל אוהבת לאהוב. אלדד אקוניס זוכה לשבחים (ובצדק) על הניהול המקצועי והמסור, הבאזז סביב שון ג'יימס מעורר לעתים את הרושם שבקרוב הוא יישלח להחליף את פאו גאסול ואנדרו ביינום הכושלים בלוס אנג'לס לייקרס, ודן שמיר נודד מאולפן לאולפן במהלך הפיינל-פור האירופי כדי להביע את דעתו על סיכוייה של מכבי תל אביב בפיינל-פור היורוליג.

יגיע לפיינל-פור? דן שמיר (תצלום: ניר קידר)

יש רק בעיה אחת: הקבוצה המקצוענית והמסודרת עשויה לעוף בשבוע הבא ברבע הגמר זו השנה השנייה ברציפות. המלחמה ברבע גמר הפלייאוף מול מכבי תל אביב אשתקד טישטשה עונה מזעזעת בליגה. את ההדחה הפוטנציאלית מול מכבי ראשון לציון הקטנה, לעומת זאת, כבר אי אפשר יהיה לטשטש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ