הפועל ת"א: עניין של רצון

גוטמן והשחקנים צריכים לבדוק אם יש בהם עוד חלק - אפילו קטן - שרוצה להשיג עוד משהו עם הקבוצה הזאת. אם לא, שלום

העיר
ניר צדוק, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר
ניר צדוק, "עכבר " ת"א

חבל שנגמר, ומילת המפתח היא לא חבל כמו שנגמר, סוף סוף, ואת הציפיות לדבר שידעת שכנראה לא יתממש אפשר לזנוח בצד ולחזור ולהתעסק באפיקים ריאליסטיים יותר. נגמרה לא רק העונה, אלא אולי אף המודל הנוכחי של הקבוצה. גם אם לא היו רוצים ללכת איש איש ושחקן שחקן לאירופה, כנראה שצריך היה לבחור בדרך הזו עבורם ולהתחיל עבורנו את הכל מהתחלה.

יש שיאמרו שאם כך ייטב - ילכו כולם ואיתם הפוטנציאל. הסוף לאכזבות, די לאשליות. להפך - שילכו כולם, לפחות מי שבאמת רוצה ללכת, דווקא משום שכפי שהראו העונה, הם הם האשליה במלוא תפארתה, וכדאי לפנות את הדרך למי שבאמת יוכלו, או לפחות ירצו, לממש. פוטנציאל זה לא דבר מפחיד. מפחיד רק לוותר על כל ניסיון לממש אותו.

ניפרד כידידים? גוטמן (תצלום: ניר קידר)

לא רצו לקחת אליפות. זו השורה התחתונה, בשפת שכונה. מעליה ישנם הסברים מפורטים הרבה יותר, מעמיקים פי כמה, מנוסחים בקפידה: על גוטמן, ועל חוסר יכולתו למצוא פתרון לאותה שיטת משחק משתקת שרקח רוני לוי עוד במשחק בטדי ומאז לא נותנת להפועל מנוח, אפשר לומר "עייפות החומר"; על ורמוט, שבחצי השעה מול נתניה הראה איזה גיהנום יכול היה להעביר את הליגה הזאת בכל רגע נתון ובכל זאת בחר לרחם, אפשר לומר "לא גילה רעב מיוחד"; על זהבי, שהיה טרוד במהלך התקופה האחרונה יותר במשאים ומתנים ופחות במסירות מדויקות, יש משפט, קלישאתי בהחלט, שאומר "הראש שלו לא היה בכדורגל"; על בונדר, שכטר ואניימה גם. תודה, באמת ובתמים, על הכל. יש לכם חודש, בערך, לחשוב אם יש בכם עוד חלק - שיהיה קטן, אפילו, הוא רק יוכל לגדול עם הזמן - שרוצה להשיג עוד משהו עם הקבוצה הזאת. אבל תכלס, אם לא, שלום.

מי יבוא? לא ברור. זה רב עם ההוא, ההוא רב עם הזה, ועל כולם משתלט הפחד שתורנו על הגלגל הענק הסתיים, שהגיע הזמן לפנות את המקום ולעבור לרכבת השדים, אולי לפלייאוף האמצעי. אבל אין סיבה שהפועל לא תתחרה על האליפות גם בעתיד. מחלקת הנוער היא אמנם עסק מפוקפק בפני עצמו, ושוער כמו אניימה וחלוץ כמו שכטר כנראה שייקח זמן עד שנמצא, אבל להתחרות על האליפות זה לא עניין מסובך כל כך. בשביל זה צריך קודם כל לרצות. הקבוצה הבאה, תיראה איך שתיראה, לא תוכל לרצות פחות מזו שתתפרק לגורמים החל בעוד שבועיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ