ליגת העל בכדורגל: להרשים את מיטש

כמו שחקני מכבי ת"א, גם אודי שרבני ניסה לסדר לעצמו חוזה מבטיח לעונה הבאה. אלי גוטמן על האקורדיון ופינק פלויד עם הסיגר

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1. דרבי - מדי פעם, בין אם בליגת העל או בליגה נידחת, אפשר לשמוע אוהד שמבקש משהו משחקנו (שהרי זהו העניין - במהלך המשחק מתהפכים היוצרות; השחקן הוא "שחקנו" של האוהד, האוהד הוא בעליו, ולאחר 90 דקות סדרי עולם חוזרים לעצמם). האוהד כמעט לוחש לעצמו: "שי, כנס קצת, שי", או "אתה לבד, מאור, אתה לבד". אולם אתמול, אחרי הרבה זמן, נראה היה שהדברים חזרו לטבעם, למקור בריאתם. אוהדי שתי הקבוצות היו כאוהדים, לא בעלי קבוצות, של אחת שרצה לאליפות, ושנייה שמונעת אליפות. אולי באמת מספיק כבר עם המודל הזה של ברצלונה ומניות האוהדים בקבוצה? יש משחק.

מי הרשים את הבעלים? גולדהאר, אמש (תצלום: ספי מגריזו)

2. גולדהאר - גם אני, כמו שחקני מכבי, רוצה להרשים את גולדהאר שיושב ביציע. הנה, מיטש, תראה איך אני לוחץ על הספרה 5 עם הזרת, והנה אני מרשים אותך בדימוי ("הקלדתו של הבחור נעלבת ממהירותה"). בכלל, מה זה כל פעם הקטע של "להרשים את הבעלים"? השחקן צריך קודם כל לשחק למען עצמו, ולא במובן האגואיסטי. שחקני מכבי, לאורך כל העונה ובעיקר אמש, מדמים תאקלים של שחקני נשמה, התרגזויות של בעלי עמדה. בתוך כל זה משה לוגסי וישראלביץ' הם היוצאים מהכלל; הראשון כי הוא מכביסט צעיר, השני כי הוא נטול מניירות. בשנה הבאה איוניר צריך להתחשב קודם כל בעניין הזה כשהוא בוחר שחקנים.

3. הפועל - שפת הגוף השכיחה ביותר של גוטמן אתמול היתה תנועת אקורדיון, כזו שמנסה להעביר לשחקניו צמצום רווחים. לכאורה נראה שגוטמן מבקש משחקני ההתקפה לרדת למטה, אך היה זה בגלל דבר אחר, משהו שבגללו הפועל לא נראית טוב כקבוצה לאחרונה - רווחים גדולים מדי. מיותר לציין שאותם רווחים היו ביטוי - כמעט פסיכוסומטי, זה היה בשבילך מיטש - להלך הרוח הקבוצתי. חשבונות אישיים, כשמעליהם מרחפים חשבונות בעלים. ולכן הפועל כמעט הפסידה, וכמעט ניצחה. אחרי השער הראשון של קולאוטי, גוטמן ניגש לזהבי המוחלף ואמר לו שאם הוא היה מוסר לשהר כמה דקות לפני, כל זה לא היה קורה. צדק. אבל גם הוא כמעט.

4. משחק - זה היה משחק טוב כי הוא הפתיע את עצמו. מכבי לא באמת היו טובים כמו מה שכמעט הצליחו להשיג - לקלקל. הם רכבו על ההזדמנויות של ההזדמנויות. בסך הכל יצירת יחסי ציבור טובים של המושג "דרבי". העסק היה נראה מבולבל, ובשנה הבאה המפתחות חייבים להימצא בחור הביוב של הכביש. צריך בוס באמצע המגרש עם מגנט שישלוף אותם. אצל הפועל זה הפוך - יותר מדי מקבלי החלטות שרבו ביניהם כאילמים, כאלה שתפקיד שתיקתם הוא להראות צדקנות. תמוז, שהר, זהבי. הפועל היתה יכולה לגמור את המשחק, אבל התעוררה מוקדם מדי, ונרדמה מאוחר מדי.

פסקול המשחק: Pink Floyd ,"Have a Cigar"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ