מאניה דיפרסיה של משחק אליפות

היה מבלבל אתמול בקרית אליעזר אך עובדה חשובה בהקה שוב: מקצוענות לטווח ארוך היא כזו - פרופורציות, חיוך, רצינות. אלישע לוי

אודי שרבני, משפט שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני, משפט שדה

1 משחק אליפות

שיחקה חלש אתמול, מכבי חיפה. לפחות במחצית הראשונה. אטית, כמו עושה דווקא לציפיות שלה. צד אחד אמר לפני המשחק לא לקפוץ מעל הפופיק, צד שני ביקש כבר לגמור עם זה. בדיוק כמו הקהל שלה. צד אחד מקלל את אבי לוזון, וצד שני מנמיך את זה עם בוז. מאניה-דיפרסיה של משחק אליפות. ונשאלת השאלה: אליפויות זכורות בעיקר בגלל משחק האליפות? הרי יש כזה דבר "שער אליפות", אז למה לא אותו דבר? לא, כי לאוהדי כדורגל יש זיכרון צילומי קצר. הוא מתבטל רק בהצלחות. והנה, דווקא במשחק האליפות שיחקו מול חיפה הקבוצה והמאמן עם אורך הנשימה הכי גדול העונה. קרית שמונה היא הקבוצה השנייה שלקחה העונה אליפות.

"whirlpool's end", paul weller פסקול המשחק:

2 חיפה

אלישע, כי ידע להודות בטעות עם בנאדו. בנאדו, כי ייצב את חיפה. קטן, כי צריך גב ותרתי משמע לסחוב קבוצה. רפאלוב, כי התחיל להבין סדרי עולם מה הם. חמד, כי הוא חלוץ של פעם. דוידוביץ', כי בסופו של דבר הוא לא בארטז. בוקולי, כי הוא דריק שארפ. גולסה, כי הוא כבר לא יודע איטלקית. יחיא, כי הוא מחזיק את זמני המשחק. מסיללה, כי הוא טוואטחה. טוואטחה, כי הוא... דוואלישווילי, כי הוא מתוסכל כמו חלוץ שלא מסתפק בכלום. יעקב שחר, שצריך להמשיך עם אלישע, ועשה מעשה טקטי נכון כשזרק לאוויר ש"אלישע לוי הוא מועמד ראוי, אך יש מועמדים נוספים". חיפה, בכלל, כי טראומות של כדורגל הן בסופו של דבר רק טראומות של כדורגל. מקצוענות לטווח ארוך היא כזו - פרופורציות, חיוך, רצינות. אלישע לוי.

3 שחקן העונה

בואו נחזור לאותו יום של משחק האליפות. באותו יום של משחק האליפות, הליך הבמבי הגיע לסיומו בתל אביב, מה אתם יודעים. סאגת ה"וולט דיסני" הזו נפתרה בצהרי היום. יש אירוני מכך? פעם שלישית, נמכר. וכדורגל ישראלי, מלבד כדורגל על הדשא, הוא עניין של מעטפות בסופו של דבר. והנה, הפועל התחילה כמעטפה מכובדת שנוסעת לחתונות יוקרתיות בחו"ל, ובסוף העונה הפכה למעטפה שמחכה על שולחן עלוב בכניסה לאירוע שאתה מחויב להיות בו רק כי הזמנת בעבר. וזה בדיוק לא מכבי חיפה, אין שם מעטפות. אין שופוני, ולכן אין מפולות. ואם היו, אז הן מתוקנות. שחקני העונה הם חמד ורפאלוב, ומשה סיני ושבתאי לוי. סליחה, טביב והראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ