אלי טביב ירכוש את מניותיו של הראל ויהפוך לבעלים היחידי של הפועל ת"א

הכל היה מוכן להצהרה של אלי טביב על מכירת מניותיו במסגרת הליך הבמבי. אלא שבמסיבת העיתונאים התברר כי חתן השמחה הוא לא אחר מטביב, שהדהים את כולם: "הודעתי למוני הראל על כוונתי לרכוש את חלקו. מעכשיו אני הבעלים היחיד של הפועל תל אביב". מסתמן: יוסי אבוקסיס במקום אלי גוטמן. והמהפכה רק בתחילתה

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

את התרגיל המחושב והמתוכנן עד הפרט האחרון, שהגיע לשיאו אתמול במסיבת העיתונאים, בלעו כולם (לרבות הח"מ). ההפתעה - שלא לומר התדהמה - עת הודיע אלי טביב כי החליט לרכוש את חלקו של מוני הראל בהפועל תל אביב תמורת שישה מיליון שקל, ניכרה בכל פינה, מכל מבט באולם בית המלון. כל הנוכחים היו משוכנעים כי טביב יהיה בתוך דקות הבעלים לשעבר, לאחר שיודיע כצפוי על מכירת חלקו להראל במסגרת הליך הבמבי ביניהם. ובכן, כולם מלבד טביב.

הראל העביר לפני מספר ימים לטביב מעטפה ובה הצעתו לרכישת הפועל תמורת שישה מיליון שקל. הליך הבמבי (you-Buy-Me-Buy), כזכור, משאיר בידי מקבל ההצעה את הבחירה בין המכירה תמורת הסכום הנקוב לבין קנייה באותו סכום. את הקינוח הזה רקח טביב במשך שבועות. ספין על גבי ספין הוא יצר, עד שקשה היה להבחין בין תום לב למניפולציה. את הקלפים שמר קרוב ללב. נציגו בהנהלה, דורון אוסידון, ידע גם ידע. אפילו דקות לשחרור ההודעה הרשמית דאג לרמוז כי לא יהיו הפתעות.

את ההתרשמות הזאת הקפיד טביב לטפח בימים האחרונים, בהם חידד באוזני מקורביו כי גמר אומר למכור. "לא יהיו הפתעות הפעם, הוא רוצה ללכת ולגמור עם זה", הבהירו בסביבתו, והבעלים עצמו הדגיש שאין בכוונתו "לתת שקל אחד להראל". אתמול, בתום מסיבת העיתונאים, הוא כבר שחרר חיוך שהסגיר סיפוק עצמי, ונימק בהלצה: "נכון, אמרתי שלא אתן לו שקל ואני באמת לא נותן לו שקל. אני נותן לו שישה מיליון שקל".

"התנצלתי בפני השחקנים על ריב הבעלים שנכפה עלי ועל המועדון, ופגע בכולנו", פתח טביב את דבריו, כשהוא מקריא כל מלה מהנייר שמונח לפניו, "באיחור של כמה חודשים קיבלתי ממוני הצעה למכור או לרכוש את חלקו בהפועל. לא היתה לי כל התלבטות, היה לי ברור שאשאר בהפועל ואני שמח לבשר שהודעתי להראל על כוונתי לרכוש את חלקו. מעכשיו אני הבעלים היחיד של הפועל".

"אני מבהיר חד משמעית: לא עלה על דעתי לעזוב את הפועל", התייחס טביב לשמועות על מגעים לכאורה שקיים עם מועדונים אחרים, "הגעתי כדי להישאר, והמטרה שלי החל מהיום היא להחזיר את האליפות הביתה". מימוש הליך הבמבי לא יסיג את טביב מהתביעות הכספיות שבכוונתו להגיש נגד שותפו לשעבר, שגובהן כחמישה מיליון שקל, מהם 60% המופקדים בבקרה וממתינים לפסיקת בוררות. "יש מצב שהראל באמת לא יקבל שקל", התבדחו בסביבת הבעלים.

משה הראל, אחיו של מוני ודירקטור בהנהלת המועדון, אמר כי אחיו שבע רצון: "נישאר אוהדי הפועל, והיא תחזור להיות שלנו כך או אחרת. זה לא הפתיע אותנו. מוני זז הצדה ואנחנו מקווים שהכסף יגיע בזמן. הפועל עוברת לידיים של אוהד בית"ר. קשה לי להחליט אם לצחוק או לבכות".

עם השלמת הבמבי, שצפויה בתוך שלושה ימים כשיועבר הסכום לידי הראל, נכנסה אתמול לתמונה גם פרודתו של הראל, נטלי, לטובתה מעוקלים מניותיו של הראל במועדון. הראל הבהירה כי תמנע את הזרמת מלוא הסכום לפרודה. נציגיה הסבירו כי הסכום הרלוונטי - 700 אלף שקל - יעוקל לטובתה, בהוראת ההוצאה לפועל. טביב השיב כי יעשה כנדרש על פי חוק.

כעת מתכוון הבעלים להאיץ את ההיערכות לעונה הבאה, כשרבים מנושאי התפקידים מתוכננים לעזוב, ובהם מנהל הקבוצה, מורדי דדון, היועצים המשפטיים, הדובר גבע תלם, ואנשי הפקידות. אוסידון צפוי להתמנות למנכ"ל.

בימים הקרובים צפוי טביב להיפגש עם המאמן אלי גוטמן, כשהנטייה היא לסיים את ההתקשרות ולמנות את העוזר יוסי אבוקסיס במקומו. "נראה מה יהיה", התייחס לכך טביב ורמז כי המאמן עשוי להיפרד: "בפעם האחרונה שדיברנו הוא אמר שהוא רוצה נבחרת, אירופה, אולי שנת שבתון". טביב אמנם הצהיר כי ישאף "להשאיר את כל השחקנים", אולם הוא מבין כי רבים מהם יעזבו לטובת אירופה. לפיכך יפעל הבעלים להחתמת לירוי צעירי, עומר דמארי, מחמוד עבאס, וויאם עמאשה וטל בן חיים. תקציב הקבוצה בעונה הבאה צפוי לעמוד על 30-35 מיליון שקל.

מכבי ת"א. יואץ המו"מ עם מוסא קוואנטה, החלוץ הסנגלי הנבחן.

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, ביקר אתמול במוזיאון יד ושם בליווי יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון.

ליגה א'. מכבי קביליו יפו, שניצחה 3-1 את מכבי קרית מלאכי בגמר הפלייאוף הדרומי, תפגוש את אסי גלבוע, שהעפילה מהצפון בזכות 6-5 בפנדלים על הפועל עפולה. המנצחת תילחם במבחנים מול המקום ה-14 בלאומית ותוכל להצטרף לעולות האוטומטיות, הפועל ירושלים ומכבי אום אל-פאחם.

דוד מרואני ומשה בוקר

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ