חזי מגן עוזב את בני יהודה: "אני לא ישן חודשים, את תפקידי סיימתי"

חזי מגן, בעלי בני יהודה, הודיע על עזיבה ("סופית") והסביר: "קיבלתי את ההחלטה ברגע שהאוהדים קיללו בצורה בלתי ניתנת לעיכול. לומר לדמאיו, לקשטן ולי 'תקבלו סרטן, הלוואי שתמותו', אלה מלים שהן כמו סכין בלב. אני עוזב הכל בצער, בכאב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"כבר שלושה חודשים שאני לא ישן בלילה. מאז שקיבלתי החלטה לעזוב את בני יהודה בסיום העונה, אני לא ישן. זו תחושה קשה, אבל אני שלם לגמרי עם ההחלטה, היא סופית. עם כל הכבוד ללחץ של השחקנים, של האוהדים ושל ראש העירייה, לא אשנה את דעתי. אין שום סיכוי שאני נשאר, את תפקידי סיימתי. אם לא משה דמאיו, אני הולך מבני יהודה כבר לפני שלוש שנים".

חזי מגן, יו"ר בני יהודה ובעלי המועדון, כינס אתמול מסיבת עיתונאים, בה הודיע סופית על החלטתו לעזוב מיד אחרי המשחק בשבת מול מכבי חיפה. גם שחקני הקבוצה, ששבתו אתמול מאימונים והגיעו לשיחה עם מגן בקאנטרי-קלאב שבבעלותו, לא הצליחו לשנות את דעתו. מגן הודיע זאת למאמן דרור קשטן, לדמאיו - המנכ"ל והשותף בבעלות - ולשחקנים.

"קיבלתי את ההחלטה ברגע שהאוהדים החלו לקלל את קשטן, את דמאיו ואותי בצורה קשה, מגעילה ומכוערת, בלתי ניתנת לעיכול", מסביר מגן ל"ספורט הארץ", "לומר לאנשים כמונו, ולאדם מבוגר כמו קשטן, 'תקבלו סרטן, הלוואי שתמותו'; לצעוק לקשטן 'חבל שלא הלכת עם אבי כהן' - אלה מלים שלא ניתן להתנתק מהן. הן כמו סכין בלב. באותו רגע החלטתי שאין שום סיכוי שאני נשאר עוד רגע אחד. רק בזכות דמאיו החלטתי לסיים את העונה.

"הגיעו אלי השבוע ראשי חוג האוהדים וניסו לשכנע אותי להישאר. שאלתי אותם 'איפה הייתם כשהקומץ קילל אותנו? למה שתקתם? אי אפשר לתאר את התחושה המבישה מהגועל נפש של אותם אוהדים. יש הרבה אוהדים לבני יהודה. אלפים מהם טובים, אבל קומץ ניהל את היציע במשך תקופה ארוכה בתחילת העונה, כשהקבוצה לא היתה טובה".

"בני יהודה תלויה בדמאיו"

לאור בקשתו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הבהיר מגן כי יאפשר לבני יהודה לפתוח את העונה הבאה ויעמיד ברשות לבקרת תקציבים ערבויות בגובה 1.8 מיליון שקל, שיותירו לקבוצה את הסיכוי להשאיר את מרבית הסגל הקיים.

עזרא לאטי, הבעלים של ספונסרית המועדון "מעדני הטלה", הוזכר בעבר כמועמד להחליף את מגן, וכך גם כעת. "אם ירצו אותו בבני יהודה ותהיה עלייה לרגל לביתו ביד אליהו, לאטי עשוי לבוא", אמרו מקורביו. גורמים במועדון סבורים כי "לא בטוח ששיתוף הפעולה בין דמאיו ללאטי יעבוד". במידה שלאטי או כל גורם אחר ירצה לרכוש את הקבוצה, יהיה עליו להעביר כמיליון וחצי שקל למגן.

"אין סיבה שלא יבוא מישהו במקומי", אמר מגן, "בני יהודה קבוצה אטרקטיבית ומועדון מסודר. אחד המועדונים הגדולים בכדורגל הישראלי. קשה לי להשאיר את דמאיו לבד. היום, יותר מתמיד, בני יהודה תלויה בו. מבחינת עבודה, מדובר באלוף העולם בניהול. אין לי ספק שהוא ימשיך לנהל את הקבוצה בצורה הטובה ביותר". בבני יהודה סבורים כי דמאיו לא ימהר לחפש מחליף למגן, שכן במועדון מאמינים כי יוכלו להעמיד תקציב של כ-12 מיליון שקל. אם יתקשה בכך, דמאיו עצמו עשוי לעזוב.

במועדון מעוניינים בהישארותו של קשטן בעונה הבאה, אולם המאמן עשוי לעזוב בשל העובדה שהקבוצה תתקשה לשלם את שכרו. החוזה של קשטן העונה עמד על 300 אלף דולר ברוטו, סכום עליו התפשר המאמן בעקבות לחצים מצד מגן ודמאיו. "היה ברור לדרור שמבחינה כלכלית, בני יהודה הוא מועדון קטן. אמרנו לו 'תחתום בשכונת התקוה למען הקהילה. אל תסתכל על המועדון כמקום עבודה, עזוב את הכסף'. מגיע כל הכבוד לדרור".

אישית, לא תשתעמם בלי הכדורגל?

"אין שום סיכוי. זה נכון שחוץ מאבי לוזון, אין בישראל אדם שמעורב כמוני ביומיום של הכדורגל. אני מגיע לאימונים ארבע פעמים בשבוע, מעורב בנוער, בילדים. את השבתות אני מתחיל מהבוקר, לראות כדורגל של כל המחלקות. נותן הרצאות, בחגים קורא את פרשת השבוע ומעורב בלימודים של השחקנים. בני יהודה, מבחינתי, היתה עניין של יומיום, שעה-שעה. אני עוזב הכל בצער, בכאב, לא עובר לשום קבוצה אחרת. אני נשאר כתום ואבוא לראות את המשחקים כאוהד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ