הפועל ת"א: מישהו חשב שזה יהיה כל כך פשוט?

מוני הראל הודיע כי עסקת הבמבי מבוטלת עקב בעיה בחוקיות הצ'ק שהעביר אלי טביב. "הראל ציפה למכור מניות מעוקלות", טענו בסביבת הבעלים המיועד של הפועל ת"א

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

נראה שזה לא עומד להסתיים בקרוב: הליך הבמבי בין אלי טביב למוני הראל בדרך לקיפאון ולסדרת תביעות משפטיות בין הצדדים. אתמול החליט הראל להשיב את הצ'ק בסך 6 מיליון שקל עבור רכישת מניותיו שהעביר לו טביב, בטענה כי ההתניות שנלוו לתשלום משמעותן הפרת הסכם הבמבי.

ביטל העסקה. הראל (תצלום: מוטי קמחי)

הראל העביר לטביב מסר לפיו "הליך הרכישה מבוטל עקב בעיית חוקיותו של הצ'ק, שלא ניתן לפרעון מיידי. זו הפרה של הסכם הבמבי ולכן העסקה מבוטלת". טביב לא ידע אם לצחוק או לבכות עם קבלת ההודעה מהראל, שכן מלכתחילה צוין כי "התנאי לפרעון הצ'ק הוא הסרת העיקולים הקיימים (לטובת נטלי הראל בסכום של כ-700 אלף שקל - מ"ה) על מניותיו של הראל, וחתימה על מסמכים לצורך העברת הבעלות בהתאחדות וברשם החברות".

המהלך של הראל התקבל במורת רוח אצל טביב, שהודיע מיד על כוונתו "לתבוע את הראל בגין גרימת נזקים אפשריים למועדון". בסביבתו של טביב טענו כי "הראל כנראה לא היה מעוניין להסיר את העיקולים. הוא ציפה למכור מניות מעוקלות, ועוד להתלונן נגד הרוכש". טביב, באמצעות נציגו דורון אוסידון, הודיע כי "טענותיו של הראל הזויות ומופרכות. ההתניות שעליהן מלין הראל הינן דרישות חוקיות לקבלת אישור מההתאחדות להעברת המניות, ואישור כי מניות אלו אינן מעוקלות. הראל ממציא טענות חסרות שחר תוך גרימת נזק חמור למועדון, והעדפה של האינטרסים האישיים שלו על פני טובת הקבוצה". אגב, מוני ומשה הראל מתכוונים להתייצב היום באימון הקבוצה בוולפסון כדי להפגין נוכחות.

מתכוון לתבוע. טביב (תצלום: שרון בוקוב)

בהפועל החליטו להעניק לוואליד באדיר את הזכות להחליט אם לפרוש בסיום העונה, או להאריך את חוזהו בעונה נוספת. "זה המינימום שמגיע לו", הסבירו במועדון. עוד לפני סאגת עצירת הבמבי הבהירו בסביבתו של טביב כי אין בכוונתו לפטר את החשב ניר כץ, שזוכה להערכה רבה. גילי ורמוט עבר את ניתוח הבקע, ויזדקק להחלמה בת שלושה שבועות. כ-14 אלף אוהדי הפועל רכשו כרטיסים לגמר הגביע ביום רביעי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ