ליגת העל בכדורגל: בזכות הרומנטיקה, למרות הבעלים

בבסיסו של מודל הניהול האזגיסטי עומדת התפישה שהבעלים הוא חזות הכל, שהקבוצה משמשת לו כצעצוע, ושבלעדיו היא לא קיימת. מזל שיש את סכנין

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי מאירסון

1. אזגיזם - (ז') שם עצם. מודל ניהול שנקרא על שם הבעלים של הפועל אשקלון. בבסיסו של מודל הניהול האזגיסטי עומדת התפישה שהבעלים הוא חזות הכל, שהקבוצה משמשת לו כצעצוע, ושבלעדיו היא לא קיימת. האזגיזם דוגל בשלושה ערכים עיקריים: סיגר, צ'אפחות ופנקסנות. בשנת 2011 האזגיזם הפך לפופולרי כל כך, עד שאפילו צורות ניהול גרועות ממנו (ע"ע הפועל פתח תקוה) נקראות על שמו.

צורת ניהול פופולרית. אזגי, אתמול (תצלום: שרון בוקוב)

2. תמיד סיפרו לנו שקרבות על הישרדות בליגה הן שעתה היפה של הרומנטיקה. תמיד לימדו אותנו שבדיוק בערבים כאלה, בהם עתיד של מועדון שלם תלוי במשחק אחד גורלי, נרקמות אגדות ונולדים גיבורים. מי שהיה אתמול באשקלון יודע ששיקרו לנו. לא אגדות ולא גיבורים. אפילו גרם אחד של חן לא מצאנו במשחק הזה, אפילו לא שריד בודד של קסם. זו לא הרמה הנמוכה על המגרש, זה גם לא הגארבג'-טיים שהתחיל מוקדם מדי, זו אפילו לא ההתנהגות הבהמית של רביד גזל; מי ששדדו לנו את החוויה הם הפטרונים של שתי הקבוצות, והם עשו את זה בעקביות ובזהירות במשך שבועות ארוכים. ההצלחה שלהם היתה מושלמת: הם הפכו את המשחק למיותר, להערת שוליים בביוגרפיה המפוארת שכל אחד מהם כותב על עצמו בנפרד.

3. והיה גם משחק בסכנין. קרבות על הישרדות בליגה הן שעתה היפה של הרומנטיקה. בדיוק בערבים כאלה, שבהם עתיד של מועדון שלם תלוי במשחק אחד גורלי, נרקמות אגדות ונולדים גיבורים. נכון, מודל הניהול של סכנין קרוב יותר לזה של אשקלון (ע"ע: אזגיזם) מאשר לזה של גוגל, אבל הגדולה של סכנין כמועדון וכסיפור היא היכולת שלה ליצור את הרומנטיקה למרות העומדים בראשה.

שוער סכנין, מחמוד קנדיל, מאושר בסיום המשחק, אתמול (תצלום: עבדאללה שמא)

4. בעונת הכדורגל שהסתיימה אתמול, האזגיזם שלט לא רק בעמדות ההנהלה, אלא גם בעמדות הפרשן. דני "הגיע להפועל לספוג" נוימן, רפעת "סכנין, הם בסדר, הם" טורק, ואיל "ההיא משמאל זו הצמודה של רפאלוב" ברקוביץ', הם הבולטים מבין אלה שמעמידים את עצמם כדמות ראשית במשחק אותו הם מפרשנים. פתרונות? ע"ע: כפתור ההשתקה בשלט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ