הפיינל פור הישראלי | הרעיון המופרך שהכשיל את הפועל י-ם

הפועל ירושלים של העונה היא לא קבוצת כדורסל אלא כישלון טוטאלי של רעיון מופרך. גם ההנהלה צריכה לשלם את המחיר

אודי הירש, שלטון מקומי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי הירש, שלטון מקומי

בליגת כדורסל נורמלית, עם עומק וכישרון, גלבוע/גליל כלל לא היתה אמורה להגיע לפיינל-פור, שלא לדבר על הגמר. היא איבדה בקיץ את מאמנה הנערץ, שגתה בבחירות שעשתה ושיחקה באירופה רחוק מאולמה הביתי.

אבל בסופו של דבר, תוך כדי תנועה, בנתה גלבוע קבוצת כדורסל. עם רכז אמיתי, עם גארד יעיל (קורטני פלס), עם שחקן פנים (מרקו קילינגסוורת') שמסוגל להוריד את העומס מהגארדים, ובעיקר סיגלה פרגון ויכולת למסור לשחקן הפנוי. אמש היא ניצחה קבוצה שנכשלה לאורך כל העונה באופן מוחלט בכל האלמנטים הכל כך בסיסיים הללו, ולא היתה כנה מספיק עם עצמה כדי לשנות.

כי ירושלים אינה קבוצת כדורסל, היא רעיון מופרך שלא היה לו כל סיכוי להצליח: שלושה רכזים שמתחלפים ביניהם ומאבדים ביטחון, שחקן פנים אחד בגובה שני מטר שנדחק לחלוטין מהרוטציה, גדושה בקנאה ובעיקר לחלוטין נטולת יסודות הגנתיים. לכאורה, שיטת הפיינל-פור בנויה בדיוק בשביל קבוצות של גארדים, שיכולות להתפוצץ לערב אחד.

ואכן, במחצית הראשונה נראה היה שהפועל ירושלים יכולה לשייט איכשהו לניצחון: היא נשארה במשחק עם כמה דקות טובות של יוגב אוחיון, דיון דאוול ו-וויל סולומון, על אף שסרבה לשמור או למסור.

אז הגיע הרבע השלישי, בו ניצח הכדורסל. הוא התחיל באסיסטים נפלאים של מקל לקילינגסוורת' בצבע - אזור זר לחלוטין לכדורסל של ירושלים - ונמשך בהנעת כדור פשוטה סביב קשת השלוש. נכון, גלבוע התפוצצה התקפית ל-35 נקודות, אבל לא היתה שם טיפת מקריות. גם לא בקריסה של החבורה המבולבלת מנגד.

הניצחון של גלבוע הוא גם ניצחון של מערכת. עם כל מגרעותיו של עמית גל, הוא כבר שכח את מה שמנהלי ירושלים מסרבים ללמוד. הכישלון המתמשך של הקבוצה הזאת בליגה אינו מקרי ואי אפשר לשייכו רק למאמן - על אף שהחילופים ההיסטריים של קטש אתמול והניהול הכושל של כוכביו לאורך כל העונה בוודאי יערערו את מעמדו.

לפני הכל, זקוקה ירושלים לפנים חדשות בהנהלה, למישהו שייתן גיבוי אמיתי - ולא מדומה - למאמנה. גלבוע, לעומת זאת, זכתה באליפות ליגת הגמדים, בה משחק חצי הגמר מתנהל עם שמונה ותשעה גארדים על המגרש. ניצחון שלה ביום חמישי, מול קבוצת כדורסל אירופית אמיתית, כבר יהיה בגדר שוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ