אלעד זאבי

"אחי, אנחנו לוקחים אותם היום, אני מרגיש את זה"

ת'כלס. תעזור לי למצוא גופיה של שארפ בלארג'"

(שני אוהדים צעירים של מכבי ראשל"צ מבלבלים בין הפתעה להנחה בחנות המוצרים של מכבי תל אביב, חצי שעה לפני חצי הגמר הראשון)

ההפנינג הבלתי מרוסן - זה שכולל אוהל VIP, רקדניות שמחליפות תלבושות מדי דקה ואת מייקל ג'קסון הישראלי - לא מותיר ספק שהפיינל-פור הוא יום חגה של המינהלת, אבל מתברר שיש גם אחרים שלוקחים את העסק ברצינות שיא.

שעה לפני שהתחיל השואו, בחור חסון שהיה יכול להיות גם מתאבק ב-WWF כינס בחדר צדדי את האנשים שהפעילו את הבובות המפלצתיות של הספונסרית הראשית, והרביץ בהם ציונות שהיתה מתקבלת בתשואות בכנס איפא"ק. הבובות יצאו לשמח לבב אנוש עם רצח בעיניים, וחמש דקות בתוך המשחק נותר רק להצטער שמומחה המוטיבציה לא דיבר דווקא עם שחקני ראשל"צ. עוד לפני שהאוהדים בכתום הספיקו לפרוש את דגל ה"אנגרי בירדז" הסימפטי שעיצבו, היתרון הצהוב כבר עשה לו כנפיים למחוזות נידחים. ככה זה כשג'רמי פארגו להוט להוכיח שהוא שווה מיליון דולר בעונה, וכשצ'אק אידסון משחק אותה צ'אק נוריס על טבעת חפה מפשע.

העובדה שהשחקנים בצהוב לא באמת נזקקו לשירותי העידוד שלהם, יישרה קו עם האג'נדה עמה הגיעו אוהדי מכבי תל אביב להיכל אתמול. את מרב האנרגיות והכישורים הווקאליים הם ניקזו לעבר מטרה אחת, ואפילו היה לה פרצוף. רגע אחרי שפרשו דגל בגודל של יציע עם דיוקנו של אבנר קופל בלוק מדושן, מעוטר בסימני דולר ועם הכיתוב "בכדורגל קיזזו נקודות, בכדורסל מקזזים עונה שלמה", הם הבהירו מה הם חושבים על האיש, על הפיינל-פור שלו ועל תוחלת החיים לה הוא ראוי.

הפטנט של קטש

לשמחתו של העומד בראש המינהלת, באמצע הרבע השלישי נכנסו אוהדי ירושלים לאולם והסיטו ממנו את האש. עניין של סדרי עדיפויות ופז"מ. עם כל הכבוד, קופל, מינהלתו ופיינל-פורו עדיין נחשבים אויבים חדשים יחסית.

גם שחקני ראשל"צ חדשים יחסית, בעסקי הפיינל-פור זאת אומרת. הסברים אמיתיים להיעדרותם המטאפיסית מחצי הגמר הם התקשו לנפק, אבל צידוקים סטייל "מכבי עשתה את זה גם לריאל מדריד" דווקא היה ניתן לשמוע בחדר ההלבשה בסיום. מצד שני, היו גם קולות אחרים, כאלה שאפילו לא נשמעו. כמו של דווין מיצ'ל, למשל. אחד מבעלי המניות העיקריים בכך שראשל"צ הגיעה לאן שהגיעה נראה כמו מישהו שהובס בנקל במשחק הכי חשוב של העונה, כשהתביית על נקודה בריצפה וסרב לנתק ממנה את המבט הכי עגום בהיכל.

בערך באותו זמן, הקהל הצהוב באולם ביצע את ההפרדה המסורתית במצבים מהסוג הזה. אוהדי ההארדקור נטשו - כי הרי לא היתה אנדרדוגית שבאמת כיף לעודד במשחק השני - בעוד שהאדישים ואלה שלא רצו לצאת פראיירים התרווחו במושבם בחוסר עניין. מימינם, האוהדים של גלבוע/גליל התחילו לפרוק את התופים שהביאו בטנדרים כל הדרך מגן-נר.

בדיעבד, ההלימות הקצובות העירו דווקא את וויל סולומון, שחטף כדורים בסיטונות באותם רגעים. ועדיין, חרף האקטיביות של גל מקל ויוגב אוחיון, איש לא השקיע יותר מאמץ מהרקדן שלא הפסיק לרדת לשכיבות שמיכה סאדיסטיות בצד הפארקט, ורק חיכה לפסק זמן שיאפשר לו להציג את כישוריו האקרובטיים לצלילי דודו אהרון. עוד אחד שלקח את העסק ממש ברצינות.

במחצית השנייה, כולם כבר לקחו את העסק ברצינות. אפילו עודד קטש שבר את תנוחת הברזל שלו (יד תומכת ביד שתומכת בסנטר של האיש הכי רזה בעולם), ושידר אקטיביות פאסיבית כה ייחודית, שהוא צריך לרשום עליה פטנט. אבל הקסם שעבד לו כל כך טוב בשנה שעברה כנראה לא נדד אתו מהצפון לבירה, אלא נשאר אצל מקל, יבזורי, יזרעאלי וליובין. "עוד עונה מבוזבזת", סינן בעגמומיות אוהד ירושלמי, שנייה לפני שאדם בחולצה צהובה שעבר לידו פוצץ בלון אדום, ספק בלי כוונה. סימבוליות במיטבה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ