הפועל ת"א מחזיקת גביע המדינה: מה זה משחק גביע טיפוסי?

אף אחד כבר לא יודע מה טיפוסי, חוץ מאנשים שמחליטים מה טיפוסי ומה לא. וכיצד מצאתי עצמי עם ארבע בחורות יפות ביציע העיתונאים?

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1 ההתחלה של הסוף - חוברת הונחה ביציע העיתונאים. קבוצה של בחורות יפות (ארבע), שחקניות הנבחרת, עמדו זו לצד זו עם חולצות הנבחרת. שיערן התנופף ברוח. והכותרת היתה "כדורגל נשים, זה לא מה שחשבתם" (ובכן, מה אני חושב?). באמת בחורות יפות, לבושות יפה, סקסיות, שיערן הוא השיער היפה ביקום! (מיכל רביץ, שחקנית הגנה ממכבי חולון, היא הבחירה שלי. אני מניח שלא נתווכח על נבדל). ובכן, על מה אתה חושב כשאתה חושב על כדורגל נשים? לא על גמר הגביע אתמול. או אולי כן. והנה, לא אני השוביניסט, אלא פשוט עושה אנלוגיות עם מה שנותנים לי - התאחדות שמייחצנת כך את כדורגל הנשים. ועכשיו, ישי לוי טועה בהמנון ושריקת פתיחה.

באדיר (מימין) ודוואלישווילי במשחק גביע טיפוסי, אמש (תצלום: נמרוד גליקמן(

2 בית-חוץ

והנה, גמר גביע ואין קבוצה ביתית. הפועל ת"א - מכבי חיפה, או מכבי חיפה - הפועל ת"א? אבחר בחיפה כקבוצה הביתית כי היא שיחקה טוב יותר, החזיקה יותר בכדור. הפועל ת"א, כמו קבוצת חוץ, התבססה על מתפרצות. למעשה, הגול המהיר של טועמה התווה דרך זו. אולם מעל הכל היה זה משחק של נפילות, של "למי תשרוק יותר, מאיר לוי?". כל שחקן ניער שחקן אחר וגם אלה וגם אלה חיכו לשריקה. לא היה זה משחק גדול של שום שחקן, למעט ורד שנכנס כמחליף וידין ובאדיר, שהחזיקו קצת את הפועל. חיפה הרגיזו במסירות קצרות, הפועל הרגיזו בהישענות על שער מוקדם.

3 טיפוסיים - לאט לאט חיפה לחצה יותר ויותר, מה שהביא, שוב, את צמד האפשרויות האינסופי. מצד אחד, ריח של גול באוויר. ומצד שני, מחשבה שלבטח דווקא אז הפועל יבקיעו שוב. והנה, גם לגמר גביע יש סגנון כתיבה משלו, פסקני - לא זה ולא זה. ורד כאמור הוסיף תנופה, וכשזה לא הספיק אלישע הלך על תכנית ב' ואפילו ג': גדיר, אזולאי. אולם חיפה היתה טובה רק עד הרחבה. וזהו. על אירועים כאלה אומרים שזה משחק גביע טיפוסי, אבל גם על משחקים עם הרבה שערים אומרים שזה משחק גביע טיפוסי. אז אף אחד כבר לא יודע מה טיפוסי, חוץ מאנשים שמחליטים מה טיפוסי ומה לא. בטיפוסיות. ועכשיו באדיר יניף את הגביע והדיסק יקפוץ, שזה כמו זמר שטועה בהמנון. לילה טוב

פסקול המשחק: "Got My Mojo Working", Muddy Waters

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ