אוהדי מכבי ת"א מציגים: זיכרון סלקטיבי

יש שיקראו לנו אופטימיסטים חסרי תקנה. אולי אפילו פראיירים, או סתם טיפשים. אבל בדיעבד, העונה הזו לא היתה גרועה כפי שנדמה

העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א

1. רגעים לפני תחילתו של המשחק האחרון לעונה ניהלנו, אני והבחור שיושב בשורה מתחתי, שלושה כיסאות שמאלה, שיחה ערה על המשך עתידו ביציעים. הבחור התעקש לשתף אותי בהרהוריו שלא לחדש את המנוי בעונה הבאה.

רק מחכים לעונה הבאה. אוהדי מכבי ת"א (תצלום: ניר קידר)

לפני יותר מ-30 שנה, הסביר, היה יושב עם עוד עשרה מחבריו הטובים במושבי הבטון של שער 2, רק מטרים ספורים ממקום מושבו כיום. עם השנים - ולא פחות מכך ובאופן טבעי, האכזבות - הלכו חבריו והתמעטו, עד שנותר לבדו. וזה קשה. הוא מכיר רבים מקבועי היציע היושבים בסמוך אליו, אך אלה אינם חבריו הטובים, שבגילם, סביר להניח, כבר לא ישובו ליציע. הם פרשו סופית, והוא נותר לבדו. וזה קשה. בדקה העשירית, אחרי הגול השני של מכבי, הוא הסתובב אלי מחויך. באוגוסט הקרוב יהיה הנכד שלו בן ארבע וחצי. בדיוק הגיל להתחיל עם כדורגל.

2. כאלה אנחנו. יש שיקראו לנו אופטימיסטים חסרי תקנה. אולי אפילו פראיירים, או סתם טיפשים. ואולי פשוט קל מאוד לרצות אותנו. כ-9,000 אוהדים הגיעו בשבת בלומפילד למשחק חסר חשיבות, שמחו בשערים, הריעו בקריאות עידוד לשטראובר ובסיומו של המשחק, באופן ספונטני וחסר הגיון, נשארו דקות ארוכות באיצטדיון והודו לשחקנים במחיאות כפיים על עונה כושלת במיוחד. בשבת שוב התלהבנו ממדוניאנין, גילינו מחדש את ייני ואפילו הקדשנו מחשבה נוספת לתרומתו של קולאוטי - עם שערו התשיעי העונה - למרוץ האליפות בעונה הבאה.

מסתבר שהוא יודע להבקיע. קולאוטי (תצלום: ספי מגריזו)

3. אתם יודעים, בדיעבד, העונה הזו לא היתה גרועה כפי שנדמה. בסך הכל מדובר בשלב נוסף בתהליך השיקום הארוך שהמועדון חייב לעבור לאחר תקופתו ההרסנית של לוני הרציקוביץ', ולא סתם שלב, כי אם השלב, בה"א הידיעה. זו עונה שתיזכר בעיקר כעונה שבה התנתקה מכבי מעולו של אבי נמני - לטוב ולרע - והנחת המוצא היא שלטווח ארוך מדובר בעניין חיובי. אך זו גם עונה שבה התברר בזכות אלירן עטר כי קללת החלוצים היא לא יותר מתוצאה של שחקנים בינוניים ושיטות משחק כושלות; עונה שבה גילתה מכבי את מושיקו לוגסי, גאל מרגוליס ואחרים; עונה שבה מכבי יוצאת עם סגל שחקנים כמעט שלם, שיהיה הבסיס לעונה הבאה. רק חכו לעונה הבאה.

4. כאלה אנחנו. אופטימיסטים חסרי תקנה. או סתם טיפשים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ