ברצלונה אלופת אירופה: פשוט אין דברים כאלה

ברצלונה הנוכחית לא הסתפקה בהמצאת הכדורגל מחדש, אלא התעקשה לאתגר כל אמן להוציא מתחת ידיו יצירה כה נדירה. המלה "שלמות" היא אנדרסטייטמנט עבורה

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל

קחו איזו שפה בעולם שתרצו, פיתחו מילון, היצמדו לבלשן מקומי, בידקו לעומק את הסלנג הרווח בה ועדיין לא יימצא המונח שיתמצת את ברצלונה. אפילו המלה "שלמות" היא אנדרסטייטמנט משווע. מופע ציני של קמצנות לשונית. ברצלונה הנוכחית לא הסתפקה בהמצאת הכדורגל מחדש, אלא התעקשה לאתגר כל אמן להוציא מתחת ידיו יצירה כה נדירה. צר לי, אבל זהו קרב אבוד. פשוט אין דברים כאלה. לא היו, גם לא יהיו. כנראה.

אין דברים כאלה. מסי, אמש (תצלום: רויטרס)

הסייג בסיום הפסקה הקודמת הוא תוצר של אותה ברצלונה. זאת שכבר שלוש שנים טוענים כי היא הטובה מעולם, רק כדי לגלות שבעונה הבאה היא טובה עוד יותר. האם זאת של אתמול היא הנעלה מכולן? ספק. כל עוד גווארדיולה מושך בחוטים של שחקנים כמו מסי, אינייסטה וצ'אבי, רק לאלוהים הפתרונים. מה שראיתם אתמול זו גרסת הכדורגל לכתיבה של סראמאגו, לציור של דה וינצ'י ולקולנוע של וולס. גאונים שמהממים אותך כל פעם מחדש ומשאירים טעם של עוד.

הכל נמצא בפרטים הקטנים. בדיוק, בהקפדה, בהשקעה, בהבנה, בפרגון, בפשטות. לבטל באופן כל כך ברור את אחת הקבוצות המאומנות ביותר בעולם, זה הדבר האחרון שיכול להיות מובן מאליו. ועדיין, מי באמת חשב שיש אפשרות אחרת. האמת חייבת להיאמר, אין בכדורגל העולמי אף קבוצה שמסוגלת לקרוא תיגר על ברצלונה. היא יכולה להפסיד מדי פעם, היא תפסיד, אבל בקרב החשוב מכולם אין מי שיכול לה. הקרב על התודעה, על הזיכרון ועתה גם על קצב צבירת התארים. אם יש קבוצת כדורגל שמסוגלת לעמוד ברף הזה, שתבוא. אם יש אחת כזאת, כנראה קוראים לה ברצלונה. זאת של העונה הבאה. או זאת שאחריה.

מסצ'ראנו בדרך להגשמת עוד חלום, אמש (תצלום: AP)

לפני שנתיים, בזכייה הקודמת של ברצלונה בליגת האלופות, מול אותה יונייטד, היו מי שתהו לאן ממשיכים מכאן. דיברו אז על מיצוי, על שיא, על פסגה שאין גבוהה ממנה. אתמול התברר כי זאת היתה רק ההתחלה. תהיה זאת עזות מצח לנסות לקבוע כעת מה עוד ניתן לעשות. תהיה זאת צרות אופקים לקבוע כעת מה עוד ניתן לעשות. תהיה זאת טעות לנסות לקבוע כעת מה עוד ניתן לעשות. ובכל זאת דבר עוד ניתן לעשות - להתעקש להמשיך ולחלום. ברצלונה חייבת שיחלמו עבורה, אנחנו חייבים לחלום אותה. זה כנראה יתגשם. חלומות פז.

ברצלונה - קבוצה היסטורית עם קבלות | עוזי דן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ