משה הרוש

במידה שמוני הראל ואלי טביב יצליחו להניח בצד את סלידתם זה מזה, נראה כי מסתמן פתרון אפשרי לסיום סאגת הבעלות על הפועל תל אביב, ללא צורך בהליך משפטי. המוצא היצירתי התאפשר לאחר שהראל הסכים להפקיד בנאמנות את גובה העיקולים על חלקו במועדון, בסך 1.5 מיליון שקל, עד להסרתם.

בימים האחרונים נועדו עורכי דינם של הצדדים עם יו"ר בקרת התקציבים, עפר אורליצקי, בניסיון לגשר על המחלוקות בשאלת שטרי ההון הקיימים בבקרה על שם הראל. לצדדים הוצעה פשרה שתעקוף את סוגיית המיסוי הכרוכה בהעברת המניות של הראל עבור שישה מיליון שקל, כשבחלקה תקזז גם את שטרי ההון (בסך 20 מיליון שקל).

על פי ההצעה ירכוש טביב את שטרי ההון מהראל עבור שישה מיליון שקל - הסכום שנקבע בהליך הבמבי - ועל מניותיו של הראל בהפועל ישלם שקל בלבד. מהלך כזה יעקוף עבור הראל את הניכוי במס מסכום המכירה באופן מוחלט, שכן התשלום יהיה נמוך מהוצאותיו על המועדון לאורך השנים (20 מיליון שקל), וישאיר בידי טביב שטרי הון בגובה של 14 מיליון שקל. אם בעתיד קופת המועדון תהיה רווחית בצורה משמעותית, יקוזז משטרי ההון הללו מס בגובה 50%.

הצדדים הביעו נכונות לבחון ברצינות את הצעת הפשרה ולהשיב עליה בהקדם. טביב, שייפגש היום עם עורכי דינו, נוטה לענות בחיוב. "כל הצדדים ירוויחו מההצעה הזו", אמר גורם המעורה בפרטים, "הראל יקבל על המכירה סכום נטו מבלי לשלם מס, וטביב יקבל את הבעלות על הפועל, עם קיזוז משמעותי על שטרי ההון שהראל מעוניין לקזז ממנו". במקביל הגיש אתמול טביב בקשה דחופה לבית המשפט כדי לאשר את הליך הבמבי.

יוסי אבוקסיס ייפגש היום עם טביב כחלק מההיערכות לעונה הבאה. המטרה הראשונה היא החתמת שוער, כשהמועמד הבולט הוא סולומון לימה, השוער היהודי של נבחרת פרו. מועמדים נוספים הם הסרבי בויאן שראנוב ודלה אינוגבה מבני יהודה. טביב אמור לסכם בימים הקרובים את מכירתם של איתי שכטר, גילי ורמוט וערן זהבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ