פיפ"א: לספ בלאטר יש ארבע שנים נוספות לייצב את הספינה הטובעת

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

ספ בלאטר נבחר כצפוי לכהונה רביעית כנשיא פיפ"א, תפקיד בו יכהן בארבע השנים הבאות. הוא קיבל 186 קולות מתוך 203 מצביעים בקונגרס פיפ"א בשווייץ.

"תודה על האמון שנתתם בי. בהנחה שהאל יעניק לי בריאות טובה, נהיה יחד עוד ארבע שנים", אמר בלאטר, "אני בטוח שנוכל לייצב את הספינה של פיפ"א, ששטה לאחרונה במים סוערים. הארגון שלנו חזק כי יסודותיו חזקים".

ספ בלאטר (תצלום: רויטרס)

בלאטר אולי קיבל רוב של דיקטטור, תשואות ופרחים, אבל גם אלו לא יכולים להסתיר את המשבר הקשה בפיפ"א, את השחיתות והחשדות החמורים. גרמניה דרשה לפתוח בחקירה רשמית בעניין זכייתה של קטאר באירוח המונדיאל ב-2022, ובלאטר הבטיח "לנקות את האורוות".

אנגליה וסקוטלנד הגישו אתמול הצעה לדחות את הבחירות, אך זו נדחתה ברוב עצום של 172 מתנגדים. רק 17 תמכו בהצעה האנגלית, שזכתה ללעג מצד תומכי בלאטר מובהקים, בהם חוליו גרונדונה, סגן נשיא פיפ"א ונשיא ההתאחדות הארגנטינית.

בלאטר הצליח לאשר החלטה לפיה בעתיד יבחר הקונגרס את מארחות המונדיאל, ולא הוועד הפועל. הוא גם הבטיח "אפס סובלנות" כלפי שחיתות, הצהרה אותה הוא צריך כעת לגבות במעשים, בעיקר לאור התגובות הזועמות ברחבי העולם - כולל של נותנות חסות גדולות - כלפי הפרשיות האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ