מוני הראל: "אני לא נאחז בקרנות המזבח"

כשבועיים אחרי הודעת הרכישה של שותפו לבעלות על הפועל תל אביב, מוני הראל הציג את הגרסה שלו במחלוקת שמסרבת לגווע: "אלי טביב לא עמד בתנאי ההסכם, אני הבעלים של המועדון". פערים כספיים מונעים את החתמתו של יוסי אבוקסיס כמאמן

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

אחרי חודשים של שתיקה, חשף אתמול מוני הראל את גרסתו להסתבכות הליך הבמבי שביצע עם שותפו לבעלות על הפועל תל אביב, אלי טביב.

הראל הבהיר במסיבת עיתונאים כי "גם עכשיו אני מוכן לקבל את הצ'ק אחרי שיקזזו ממנו 2.1 מיליון שקל לטובת נאמנות, עד לבירור העיקולים על המניות שלי. טביב לא מסכים כי הוא רוצה ששטרי ההון שנמצאים בבקרה (בסך 20 מיליון שקל) יישארו במועדון. אני לא מוכן להשאיר אותם לשימושו, אלא מעוניין לתרום אותם להפועל".

מוני הראל. "אני עובר דברים לא קלים: גניבת כרטיסים, החלפת מנעולים במועדון והשמצות" (תצלום: שרון בוקוב)

הצדדים הגישו תביעות משפטיות נפרדות מתוך שאיפה שבית המשפט יפסוק בסוגיית העברת הבעלות, לנוכח המחלוקת על כשרותו של הבמבי. "אני מוכן למשוך את התביעה ולגשת עם טביב לבוררות כדי לקצר את ההליך", הודיע הראל, "הוא אמר שהוא מוכן לבוררות ופתאום החליט להגיש תביעה. הוא לא עמד בתנאי הסכם הבמבי, ולכן ביקשתי מבית המשפט שיפסוק להעביר את המועדון לידיי. אני לא נאחז בקרנות המזבח. אם טביב יודיע שהוא מוכן לבוררות, אמשוך את התביעה".

לפני כן הכריז הראל כי "אני הבעלים של הפועל. מנסים להוציא אותי משלוותי עם ספינים. אני עובר דברים לא קלים: גניבת כרטיסים, החלפת מנעולים במועדון והשמצות. עד היום אני ממתין לקבל את הגביע. מעולם לא אמרתי מלה רעה על טביב. לא רוצה להפריע בבניית הקבוצה, לא רוצה מלחמות. רק המועדון חשוב. אני לא יורד מתחת לחגורה, למרות שאני יכול להוציא המון זבל החוצה. זו לא הדרך שלי. לא נתקע את ההכנות, נסכים לכל דבר למעט פיטורי עובדי המועדון, כמו מורדי דדון ורחלי המזכירה".

הראל גם התייחס לסוגיית מעברו של איתי שכטר לקייזרסלאוטרן, שמעוכב לאחר שטביב טען כי קיבל הצעה גבוהה עבורו מקבוצה ברוסיה. "שחקן רשאי לשחק איפה שהוא רוצה", אמר, "אנחנו לא סוחרים בעבדים. הוא יעבור לגרמניה". טביב מסר בתגובה כי "כל זמני ומרצי מושקעים בהכנות לעונה הבאה. מעבר לכך איני רוצה להגיב".

בינתיים, פער של כ-40 אלף דולר מונע את חתימתו של יוסי אבוקסיס על חוזהו כמאמן הקבוצה. טביב העביר לאבוקסיס הצעה לשכר שנתי של 100 אלף דולר, ועוד 50 אלף נוספים עבור מענקים. אבוקסיס דורש 140 אלף דולר לא כולל מענקים. "יש פערים", מודה אבוקסיס, "אני מקוה שנצליח לגשר על המחלוקות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ