רולאן גארוס: נה לי ופרנצ'סקה סקיאבונה העפילה לגמר

האיטלקייה התגברה על ברטולי והקהל המקומי עם 3-6, 3-6 ותנסה לזכות בפעם השנייה ברציפות בפאריס. נה לי הדיחה את שראפובה ותנסה לעשות היסטוריה משלה

הארץ
"ספורט "
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
"ספורט "

טנגו איטלקי-סיני בפאריס. נה לי הסינית ופרנצ'סקה סקיאבונה האיטלקייה העפילו היום (חמישי) לגמר הרולאן גארוס, לאחר שגברו על מריה שראפובה (4-6, 5-7) ומריון ברטולי (3-6, 3-6) בהתאמה.

בדרך לתואר שני רצוף בפאריס? סקיאבונה, הערב (תצלום: רויטרס)

סקיאבונה - האלופה המכהנת, בשבילכם - תנסה לחגוג בשבת בפעם השנייה ברציפות על המשטח הכתום בפאריס לקול תרועות הקהל המקומי, שהיום דווקא קיווה לראות את האיטלקייה (5 בעולם) מנוצחת על ידי הנציגה המקומית האחרונה, מריון ברטולי (11 ). הסינית (7), שעשתה היום היסטוריה עם העפלה ראשונה של שחקנית אסייאתית לגמר הרולאן גארוס, תנסה להמשיך את המומנטום ולעשות צעד נוסף אחרי ההפסד בגמר באוסטרליה בתחילת השנה.

ארבע פעמים נפגשו בעבר שתי הטניסאיות, כשכל אחת מנצחת פעמיים. בשנה שעברה נפגשו השתיים ברולאן גארוס, אז חגגה, כמובן, סקיאבונה עם 4-6, 2-6 בסיבוב השלישי. האיטלקיה, שנושקת ל-31, והסינית בת ה-29 הוכיחו במהלך הטורניר כי הנסיון הוא מרכיב מרכזי בתחרות מול הטניסאיות הטובות בעולם, שחלקן צעירות מהן בעשור ויותר.

זכתה בכרטיס הראשון לגמר. לי, היום (תצלום: רויטרס)

סקאיבונה נגד ברטולי והקהל

משחק שקול של שתי הטניסאיות, שהציגו יכולת נהדרת במהלך הטורניר, הוביל ל-3-3 אחרי שישה משחקונים. האלופה הצליחה לשבור ראשונה ולעלות ל-3-5, למרות קרב אדיר של הצרפתיה, שראתה את סקיאבונה חוגגת עם 3-6 אחרי 40 דקות

התקוות המקומיות לתואר צרפתי ראשון מאז מארי פירס בשנת 2000 התגברו עם שבירה מוקדמת של ברטולי במערכה השנייה ויתרון 0-2. סקיאבונה הותיקה לא התרשמה ואיזנה ל-2-2. ברטולי עוד שמרה על ההגשות ועלתה ליתרון נוסף, לפני שהאיטלקיה ניצחה בארבעת המשחקונים הבאים. 3-6 אחרי שעה וחצי של משחק.

אכזבה בניחות צרפתי. ברטולי, הערב (תצלום: רויטרס)

הסינית רוצה לכבוש את פאריס

מוקדם יותר, העפילה נה לי לגמר הרולאן גארוס, לאחר שגברה בחצי הגמר של מריה שראפובה (8) בשתי מערכות, 4-6, 5-7 שארכו שעה ו-48 דקות. הסינית, שגם באליפות אוסטרליה בתחילת השנה הגיעה עד לגמר, הצליחה להתגבר על הרוסייה - כמו גם על הרוח החזקה באיצטדיון המרכזי - ולמנוע ממנה את האפשרות להשלים זכייה בכל ארבעת תארי הגראנד סלאם.

7 פעמים נפגשו שתי הטניסאיות עד כה כשבחמש מהן ניצחה הרוסייה. אולם היום חגגה לי בפעם השלישית ברציפות מול שראפובה, עם היסטוריה לאומית בדמות העפלה ראשונה של טניסאית סינית לגמר בפאריס.

תנסה להשלים זכייה בשנה הבאה. שראפובה, היום (תצלום: רויטרס)

לי בת ה-29 העירה את שראפובה מחלום השלמת הזכייה בארבעת תארי הגראנד סלאם, ועשתה זאת באלגנטיות. פתיחה חזקה של הסינית בצירוף הססנות של שראפובה מנגד, איפשר ללי לעלות ל-1-4 מהיר. יקיצה מאוחרת של הרוסייה, שצימקה ל-4-3 עם שבירה נגדית, לא הספיקה מול הסינית, שהגיבה בשבירה נוספת משלה בדרך ל-4-6 אחרי 50 דקות.

את הסט השני פתחה המדורגת 8 בעולם בצורה נהדרת ושייטה ל-2-4 משלה. אולם ההתמדה הסינית השתלמה ליריבתה, שניצחה בשלושה משחקונים ברציפות כדי לאזן ל-5-5. שראפובה כשלה במאני טיים, ושתי שגיאות כפולות שלה במשחקון ה-12 שלחו את נה לי לגמר גראנד סלאם שני ברציפות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ