מי מתעסק, זה אלי טביב

החטא של יוסי אבוקסיס היה חוסר יכולתו לקרוא נכון את האיש שמגדיר את עצמו "הבעלים היחיד של הפועל ת"א". מי שמקורביו טוענים כי "ברגע שהוא מסמן מישהו אין דרך חזרה", אותת לאוהדים בהחתמת דרור קשטן כי הוא כאן כדי לעבוד, ובעיקר הבהיר לכולם מי הבוס

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

1. בבסיס העבודה של אלי טביב קיימת הנחה אחת נחרצת שמכתיבה את התנהלותו בתקופה האחרונה - "אני זכיתי בבמבי, אני הבעלים היחיד של הפועל תל אביב".

זה המסר אותו הוא מדגיש לכל מי שמתעניין בסאגת המאבק על הבעלות, וזה גם מה שהבהיר לנציגו של מוני הראל, קובי סידי, לאחר שזה הגיש לו אתמול הצעת פשרה לסיום השותפות. את טביב לא מעניינות התביעות המשפטיות ההדדיות בינו לבין הראל בדבר כשירותו של הליך הבמבי. גם לא מעניינת אותו העובדה, שעל הנייר הראל עדיין שותפו.

הצורך בחתימתו של הראל על כל עסקה במועדון - מרכישת קונוסים ועד החתמת שחקנים - הוא עבורו לא יותר מעניין טכני חסר חשיבות, שאין סיבה להתעכב עליו. חותמת גומי ותו לא. הראל אמנם עדיין רשום כשותפו ברשם החברות, אך מיום הכרזתו של טביב על רכישת המועדון, הראל הפך מבחינתו לאוהד מן השורה.

2. יוסי אבוקסיס הפסיד את תפקיד המאמן רק כי לא קרא נכון את המפה על פי טביב. המסר שהעביר לו האחרון במהלך שיזם להחתמתו של דרור קשטן כמאמן היה חד וברור - אתי לא מתעסקים, ומי שימרה את פי ימצא עצמו בחוץ. הצורה בה התנער מאבוקסיס היתה דרכו של טביב להבהיר לכולם - סוכנים, שחקנים, אנשי מקצוע ואוהדים - מי כאן הבוס. המחשבה על כך שעדיין מתייעצים עם הראל בנוגע לענייני המועדון גרמה לו "להתפוצץ מעצבים", כהגדרת אנשיו.

הסיטואציה הנוכחית אליה נקלע עם הראל משולה מבחינתו של טביב לאדם שמכר לו דירה וממשיך להתגורר בה, עד שבית המשפט יורה לו לפנות אותה. עד שזה יקרה, להראל אין בעיה להשאיר את המזגן דלוק ללא הפסקה, לבזבז מים בלי חשבון ולנפח את הוצאות הכבלים עם הזמנת ערוצים בתשלום. את החשבון הראל ממילא לא ישלם בעת הפינוי, אלא ישאיר לטביב.

3. ביום חמישי האחרון, לפני שאבוקסיס נפגש עם הראל, נציגו של טביב, דורון אוסידון, הבהיר למאמן המיועד כי "הפערים הכספיים יגושרו, אתה תמונה לתפקיד". אבוקסיס בחר, בתום לב יש להניח, לשתף את הראל במגעים. באותן שעות ניסה אוסידון לפייס את הבוס בעניין הפערים. ניסיונות הריכוך חוסלו בבוקר שלמחרת, כשטביב קרא בכלי התקשורת על פגישתו של אבוקסיס עם הראל וחרץ את גורלו באופן מיידי.

"אם אבוקסיס לא היה הולך להראל, הוא כבר היה היום מאמן הפועל", טוענים במחנה טביב, "הוא היה צריך ללמוד מאלי גוטמן, שהתבטא בעד הראל ונגד טביב וגמר אתו את הסיפור. אם טביב מסמן מישהו, אין דרך חזרה".

בהחתמה המהירה של קשטן היה חבוי מסר נוסף, שהיה מיועד לאוהדי הקבוצה. טביב ביקש להראות להם כי הוא כאן כדי לעבוד, לבנות את הסגל ולהיערך לקראת העונה הבאה. אין לו עניין בהתכתשות מילולית מיותרת עם מחנה הראל. "שיקשקשו ויפטפטו כמה שבא להם", היה המסר שלו, "הם ידברו ואני אעבוד".

4. יש עוד סוגיה שמעסיקה את טביב בימים אלה - איתי שכטר. החלוץ חושש כי הסחבת בהשלמת עסקת העברתו לקייזרסלאוטרן תנפץ את חלומו לשחק בבונדסליגה. טביב הבטיח אתמול לשחקן כי בימים הקרובים הפרשה תסתיים, אך זה לא הרגיע אותו. הגרמנים לוחצים וכבר העבירו מסר לסוכנו כי אם לא יקבלו תשובה סופית תוך 48 שעות, ימשכו את הצעתם.

"אל תהרסו לי הקריירה, זה חלום ילדות שלי", התחנן שכטר. גם אביו, נחי, נשלח לדבר אל לבו של טביב, שנתן לו תשובה דומה לזו שהעניק לבנו. לשחקן הובהר כי סלע המחלוקת עומד על גובה עמלת הסוכן שדורש רונן קצב, בסך 325 אלף יורו. אוסידון טען כי הגרמנים נושאים בעלות העמלה ולהפועל אין כוונה להוסיף על כך. "שאף אחד לא יופתע אם שכטר יהיה בהפועל עונה נוספת", סיכם בכיר במועדון.

גילי ורמוט, שגם הוא סיכם בקייזרסלאוטרן, פחות מודאג. יש לו הרי סעיף יציאה לחו"ל בסכום של 750 אלף יורו. אם טביב לא יחתום על שחרורו מיוזמתו, בוררות תיאלץ אותו לעשות זאת. עד מחר צפויה להתבצע גם עסקת מכירתו של ערן זהבי לפאלרמו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ