לי קורזיץ: "אני מסוגלת לחזור לצמרת"

הגולשת ששבה מפרישה וזכתה במקום השלישי בתחרות גביע העולם בוויימות' אומרת כי הזכייה "הוכיחה שיש עוד תקווה"

מעין אפרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעין אפרת

היא שבה מפרישה, עברה פציעה חמורה וכמעט טבעה, אבל שלשום כשזכתה במדליית הארד בתחרות גביע העולם בוויימות', הכל השתלם ללי קורזיץ. "אני עדיין לא מרגישה שהכל התחבר, זו רק תחילת הדרך ויש לי עוד הרבה מבחנים", סיפרה אתמול עם נחיתתה בארץ, "עברתי כמה משברים בחיים והזכייה הזו מראה לי שיש עוד תקווה, שיש לי עדיין עם מה לעבוד. שמעתי לא מעט שלא אוכל לחזור, שהגוף שלי לא יעמוד בזה. עכשיו הוכחתי לעצמי לא רק שאני מסוגלת לחזור לגלוש, אלא גם לחזור לצמרת".

קורזיץ יודעת היטב כי להישג שרשמה משמעות נוספת: האתר בו נערכה התחרות יארח את השיוטים האולימפיים בשנה הבאה. "זה נתן לי הרבה מאוד כוח, זריקת מוטיבציה. גלישה זה גם עניין של טבע - השבוע התמודדתי אתו טוב, אבל זה לא מבטיח שבכל תחרות המצב יהיה דומה. השבוע הייתי באמת בין הגולשות הטובות בעולם. היו רוחות חזקות, שאני טובה מאוד בהן, אבל אף אחד לא מבטיח שתמיד יהיה לי נוח וקל, אז אני צריכה להתכונן לעוד מצבים ויש לא מעט עבודה בדרך".

אתגר נוסף עמו נאלצים להתמודד הגולשים הוא התחרות מבית, שכן כל מדינה רשאית לשלוח רק נציג אחד לאולימפיאדה. הקרב בנשים צפוי להיות בין קורזיץ לבין מעיין דוידוביץ', שייצגה את ישראל בבייג'ין 2008. קורזיץ בת ה-26, שהשתתפה באולימפיאדה באתונה, רואה רק את הצדדים החיוביים בכך: "זה מאוד בריא, התחרות שומרת אותנו ערניים ועוזרת להתרכז במטרה. אני מסוג האנשים שצריכים לשמור על רמת מתח מסוימת, אחרת אני עוברת להתמקד בדברים אחרים. כשיש מטרות ומכשולים מול העיניים, יותר קל לי לאתגר את עצמי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ