הקללה החדשה של מכבי ת"א

במכבי תל אביב אוהבים לעסוק בקללות. אחרי קללת החלוצים וקללת קשטן מגיעה מכת פציעות שמסתמנת כקללה הבאה בקרית שלום

העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א

אין שבוע טוב מזה כדי לעסוק בעניינים רפואיים ובעיקר כדי לתהות מה קורה בצוות הרפואי (כולל מאמני הכושר) של מכבי. כבר זמן רב - בערך מאז חתם במכבי איביצ'ה אילייב באוגוסט 2009 - שזה מקנן אצלי עמוק בבטן.

אילייב, שחקן הרכב בליגה הגרמנית בעונה שלפני כן, הגיע לאחר קיץ שבו לא התאמן באופן סדיר. מהרגע שעלה על הדשא אפשר היה לראות שמדובר בשחקן שמכבי לא ראתה כבר שנים. קשר שמאלי שיוזם ויוצר, מבשל וכובש שערים. הדבר הקרוב ביותר לנמני של שנות ה-90. רק שאת כל הדברים האלה היה עושה רק במחצית הראשונה. בדקה ה-50 כבר לא יכול היה לרוץ. תחילה האשימו את ההכנה הלקויה ואמרו שתוכנית האימונים האישית שקיבל תכניסו לכושר מלא תוך כמה שבועות. כשזה לא קרה, טענו שבעצם הגיע לארץ עם פציעה.

מה שלא הלך במכבי, הספיק לפרטיזן בלגרד וויסלה קרקוב. אילייב (תצלום: ניר קידר)

בפברואר נפצע באמת ואמור היה להיעדר רק כמה שבועות, אך לבסוף כבר לא חזר לשחק כלל. בקיץ החליט נמני לשחררו, לפי הפרסומים, בשל החשש מפציעה כרונית. אילייב עבר לפרטיזן בלגרד. העונה השלים קרוב ל-2,600 דקות משחק ב-39 משחקים (כ-70 דקות בממוצע) בארבע מסגרות שונות, ובהן ליגת האלופות, כבש 15 גולים, סיים כמלך השערים של הליגה הסרבית והוליך את פרטיזן לאליפות. השבוע חתם בוויסלה קרקוב, אלופת פולין.

אילייב הוא רק מקרה מייצג לאינספור "פציעות כרוניות" מוזרות והיעדרויות ממושכות בשנתיים האחרונות. העונה היו אלה ניבאלדו, שנפצע בגביע הטוטו וחזר רק כדי להיפצע שנית שבועות אחדים לאחר מכן, אז שוב הפכה היעדרות של שבועיים לשלושה חודשים, והחלו דיבורים על פציעה כרונית איתה הגיע מספרד; רנגלוב, עוד יוצא ליגה גרמנית, התקשה במשך עונה שלמה לסיים 90 דקות, וכשכבר עשה כן, היה לוקח שבוע חופש בשל כאבים ברגליים; עטר, שהחל לסבול מעומס כבר במחזור ה-20; וסטרול, שהתנהל במשך עונה שלמה בסירקולציה של חצי משחק-פציעה-היעדרות ממושכת. על יצחקי (שאמור היה לחזור תוך ארבעה-חמישה חודשים וחזר לאחר שמונה) ועל עזרן אין צורך להרחיב.

פציעות, כמובן, הן חלק מהמשחק. חיפה והפועל סבלו מהן לא פחות ממכבי, ואולי אף יותר. אך אצלן היה מדובר בפציעות כדורגל סטנדרטיות, כאלה הנובעות מעומס משחקים באירופה ומתיקולים חריפים. במכבי, כך נדמה, מדובר בקללה חדשה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ