החשד נגד חזי מגן: העלמות מס בגובה עשרות מיליוני שקלים

אתמול הותר לפרסום דבר מעצרו של חזי מגן, בעלי בני יהודה וחבר מזכירות ההתאחדות, ששוחרר בתנאים מגבילים אחרי שבוע. על פי החשדות, הותקנה ברשת המסעדות שבבעלותו תוכנה ש"מעלימה" חשבוניות. "זה נפל עלי כרעם ביום בהיר", הגיב מגן, "מאוד לא נעים, אבל אני מאמין שלא נעשו דברים שלא כשורה"

דוד מרואני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני

אתמול הותר לפרסום כי חזי מגן, בעלי בני יהודה, יו"ר המועדון לשעבר וחבר הנהלת ומזכירות ההתאחדות לכדורגל, נעצר בשבוע שעבר על ידי רשות המסים בחשד להעלמות מס בגובה עשרות מיליוני שקלים. על פי החשד, מגן ושלושת שותפיו לרשת המסעדות "דרבי דג" - אלן בנימין רוזן, שחקן העבר של מכבי תל אביב משה עסיס ובנו אבי - השתמשו בתוכנת מחשב פיראטית, שנועדה למחוק חשבוניות מס ולהקטין את מחזור המכירות המוצהר.

הארבעה נעצרו בתום חקירה סמויה. תחילה, השיגו החוקרים מידע מודיעיני לגבי הפעילות במסעדה. החוקרים גילו כי שתי רכישות פתע שבוצעו על ידם ברשת נמחקו בפנקס החשבוניות. ברשות המסים טוענים כי בדרך זו אופסו בשלושת סניפי הרשת 35 אלף חשבוניות. בחיפוש שנערך בביתם של החשודים נמצא בין השאר דף עליו הוראות הפעלה לשימוש בתוכנה. ברשות אף טוענים כי היחידה להונאות מחשב מצאה שאחד החשודים או מי מטעמו התחבר למערכת בזמן שהחוקרים נכנסו למסעדה, במטרה להעלים קבצי מחשב.

מגן ושלושת שותפיו נעצרו ביום ראשון שעבר, בילו ארבעה ימים במעצר ואחר כך שוחררו למעצר בית. אתמול החליט בית משפט השלום בתל אביב לשחררם בתנאים מגבילים, לא לפני שהפקידו ערבות אישית בסך 400 אלף שקל וערבות בנקאית שנעה בין חמישים למאה אלף שקל. נגד הארבעה הוצא צו איסור יציאה מהארץ.

"זה נפל עלי כרעם ביום בהיר", אמר מגן לחדשות ערוץ 2, "זה מאוד לא נעים, אבל אני מאמין שלא נעשו דברים שלא כשורה". עורך דינו, דורון איתני, הוסיף: "מגן לא ניהל באופן פעיל אף אחת מהמסעדות, כך שגם אם יתגלה בחקירה שהיו דברים, הרי שהוא יהיה פטור מכך. לרשות המסים יש חשדות וזה בסדר, אנחנו שיתפנו פעולה עם החוקרים. יכול להיות שיש גורמים אינטרסנטים שתרמו לחשדות נגד מגן".

בבני יהודה טענו אתמול כי הם בטוחים שלטענות נגד מגן אין אחיזה במציאות. הראייה לכך, אומרים במועדון, היא שחרורו ארבעה ימים לפני תום מעצר הבית. "אם עוצרים אדם ישר כמו חזי", אמר גורם בקבוצה, "צריך לסגור את המדינה. מאמינים שהתיק ייסגר". תגובת ההתאחדות לכדורגל: "אין הדבר קשור לכדורגל הישראלי וההתאחדות אינה בקיאה בכך. עם זאת, ההתאחדות מאחלת לחזי כי העניין יסתיים בהקדם".

בתוך כך, פתחה אתמול בני יהודה את אימוניה, בניהולו של המאמן החדש יוסי אבוקסיס. הקבוצה תוגרל היום לסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ