פרשת ה"כדור המרכזי" | אבי לוזון: "יכולים להמשיך ולחפש, אני ישן טוב"

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נפגע מההתנהלות המשטרתית מולו במסגרת פרשת "הכדור המרכזי" ואמר לסביבתו: "מאז שאני בכדורגל הישראלי, הפכו כל אבן כדי להדביק בי משהו שלילי. אף אחד לא יכול להתחרות אתי ביושר, בהגינות ובשליחות הציבורית"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

אבי לוזון, שנחקר שלשום במשטרה תחת אזהרה במסגרת פרשת "הכדור המרכזי", יצא אתמול למשחק הגמר של אליפות אירופה עד גיל 21 בדנמרק. התחושה המלווה את יו"ר ההתאחדות מאז החקירה היא קשה מאוד, בין השאר בעקבות התנהלות המשטרה מולו. לוזון החליט לשמור על שקט עד שתחלוף הסערה מעל ראשו ומעל הכדורגל הישראלי כולו.

"מאז שאני בכדורגל הישראלי, הפכו כל אבן במדינה כדי להדביק בי משהו שלילי", אמר לוזון לאנשים שהתקשרו וניסו לחזק אותו אתמול, "יכולים להמשיך ולחפש, אני ישן טוב בלילה. אלה רגעים לא נעימים, גם כשאתה יודע בוודאות שאתה נקי וצח כשלג. עצם הזימון לחקירה והחגיגה התקשורתית היא לא נעימה. עברתי דברים קשים יותר בחיים וגם את המקרה הזה אעבור.

לוזון יוצא מחקירתו, שלשום. "הזימון והחגיגה התקשורתית היא לא נעימה. עברתי דברים קשים יותר בחיים, וגם את זה אעבור" (תצלום: אילן אסייג)

"אף אחד בכדורגל או בשום תחום אחר לא יכול להתחרות אתי ביושר, בהגינות ובשליחות הציבורית", המשיך לוזון לטעון באוזני סביבתו, "אמשיך לעשות את מה שאני יודע על הצד הטוב ביותר, ומקווה שהמשטרה תעשה את עבודתה. צריך למגר שחיתויות איפה שהן קיימות".

אורי שילה, מנכ"ל ההתאחדות, כינס אתמול מסיבת עיתונאים, בה העביר ביקורת על התנהלות המשטרה והתקשורת בפרשה. "דברים מסוימים היו צריכים להתנהל אחרת", אמר שילה, "אם רצו מידע מיו"ר ההתאחדות, היו יכולים לקבל אותו בצורה הרבה יותר עדינה ומכובדת. אפשר היה להתנהל מול לוזון בצורה אחרת. מדובר ביו"ר ההתאחדות. אני מכיר את אבי טוב מאוד ומדובר באדם הגון, ישר, שלא דבק בו רבב מאז שהוא בתפקיד.

"התקשורת מיהרה לכתוב שהוא שוחח עם שופט במחצית, בזמן שבאותו משחק הוא שהה בחו"ל ואותו עיתון בו פורסמו הדברים יתנצל. התקשורת פרסמה שהוטו משחקים מצד שופטים ופגעו באיגוד השופטים. בפועל התברר כי כל החשדות נוגעים לאדם ששפט במשחק אימון ולא קשור לאיגוד. גם התקשורת צריכה להבין שהיא מתעסקת באנשים עם משפחות וצריך לדייק בפרטים. אין לי ספק כי כל הנושא סביב אבי לוזון ייגמר מהר מאוד. הוא זומן לחקירה, שוחרר ללא תנאים וחבל שהמשטרה עשתה את הצעד הזה בצורה הזו".

שילה הוסיף כי חקירת המשטרה, גם אם תתפתח ואישים נוספים יזומנו לחקירה, לא תשפיע על העונה הבאה. "הכדורגל יחזור בקרוב למסלולו", אמר מנכ"ל ההתאחדות, "האינטרס שלנו זהה לזה של המשטרה. אין שני צדדים למתרס. אנחנו רוצים כדורגל נקי, טהור וחוקי. אנחנו מגבים את המשטרה ומקווים שהיא תעזור לנו לנקות את כל החשדות. כהתאחדות, אנחנו מספיק חזקים. אין הרבה גופים שמנוהלים בצורה כל כך טובה, חוקית ושקופה כמונו. רמת ההתנהלות של ההתאחדות היא ללא דופי".

בהתאחדות מתכוונים לקיים דיונים עם המחלקה המשפטית, כדי למצוא דרך להקשות על כניסת דמויות מפוקפקות לכדורגל הישראלי. על פי חוק, ההתאחדות אינה יכולה למנוע כניסת חברי הנהלה ובעלים לקבוצות, במידה שלא עומדת כנגדם הרשעה עם קלון בשבע השנים האחרונות.

"אם נפסול אדם שאין לו עבירות עם קלון בשבע השנים האחרונות, זה לא יעמוד בשום מבחן משפטי", אמר שילה, "יכול להיות גם מצב שאדם מסודר, נקי מעבירות, יבצע פתאום עבירה. צריך גם לזכור שבפרשה הזאת ישנם אנשים שמוזכרים ונחקרים ואינם כפופים להתאחדות. אין לנו אפשרות להעמיד אותם לדין או לטפל בנושא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ