כל העצורים בפרשת "הכדור המרכזי" שוחררו לבתיהם

החוקרים מתקשים להגיע לגורמים העברייניים שעמדו לכאורה מאחורי בנק ההימורים הלא חוקיים. גל חצור, מבעלי מועדון הכדורגל הפועל פתח תקווה, חזר בו מטענתו כי העבריין בן כהן סחט אותו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כל העצורים בפרשת ה"כדור המרכזי" שוחררו שלשום לבתיהם תחת תנאים מגבילים ואף שבמשטרה סבורים שיש בידיהם חומרים נוספים, נראה כי לא חלה התקדמות בחקירה. טרם שיחרורו, עומת ביום שישי בעלי הפועל פתח תקווה תומר סיני - החשוד המרכזי בפרשה - עם מאמן הפועל חיפה, ניצן שירזי. החוקרים השמיעו לשניים שיחה שהתנהלה ביניהם ובה הציע שירזי לסיני לשלם כסף לשחקן וכן הציע לו לעלות למשחק המכריע בין פ"ת להפועל אשקלון בהרכב התקפי.

מאמן הפועל חיפה, ניצן שירזי, בצאתו מחדר החקירות, שלשום (תצלום: אילן אסייג)

שירזי טען בפני החוקרים כי סיני התקשר אליו לפני המשחק והוא רק ניסה לעזור לו מבחינה מקצועית. לגבי הכסף שאמור היה לעבור לשחקן טען שירזי שבעולם כולו מקובל לתת לשחקן מוטיבציה לפני משחקים חשובים על ידי הבטחת בונוס כספי, אם יצטיין. עם תום העימות, יצא שירזי מחדרי החקירות ואמר שהוא מאמין שבכך הסתיים חלקו בפרשה. סיני ששוחרר למעצר בית של חמישה ימים, אמר בצאתו מהמקום כי הוא אינו מבין איך הגיע למצב הזה. "אני לא קשור להימורים ומעולם לא הייתי מעורב בדברים האלה" אמר.

במשטרה מדגישים כי העובדה שסיני שוחרר לביתו עדיין לא מנקה אותו מהחשדות החמורים לגביו. במשטרה סבורים שסיני קיבל כספים רבים בזמן ששימש כבעלי הקבוצה וכי יש בידיהם ראיות לכך שבמקרה אחד הסכום הגיע גם למיליון שקלים. הבעיה של המשטרה בפרשה נותרה בעינה, החוקרים עדיין לא הצליחו להגיע לאותם גורמים עבריינים מהעולם התחתון שעומדים לכאורה מאחורי אותו בנק הימורים לא חוקי.

אף לגבי החשד כי העבריין בן כהן ומאמן הפועל פתח תקווה לשעבר יובל נעים סחטו את איש העסקים ובעלי הפועל פתח תקווה גל חצור - אין לחוקרים התקדמות. שני החשודים שוחררו לביתם בתנאים מגבילים ובמשטרה מתקשים להוכיח כי בפגישה בין הצדדים אכן היתה סחיטה. בידי החוקרים האזנות של השיחה שהתקיימה בפגישה, אולם בן כהן לא נשמע כמי שלוקח חלק בה. אף שבתחילה טען חצור כי לא היתה סחיטה, בחקירתו בשבוע שעבר שינה את גרסתו ואמר כי הרגיש מאויים מעצם הנוכחות של כהן במקום, גם מבלי שזה ידבר איתו. אולם עם שחרורו למעצר בית שינה חצור שוב את הגירסה וטען כי לא נסחט. "אני ובן כהן חברים", אמר לחוקרים "אני מכיר אותו שנים מהשכונה ואין שום מצב שבו הוא ייסחט אותי גם אם הוא היה רוצה לעשות את זה". ייתכן שהחקירה תפנה כעת דווקא לכיוונה של קבוצת הפועל אשקלון, שקיים חשד כי חלק משחקניה היטו משחקים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ