היעד הבא של מבקר המדינה: ההתאחדות לכדורגל

דו"ח הביקורת הבא שיפרסם מיכה לינדנשטראוס צפוי לעסוק באופן קבלת ההחלטות המקצועיות בהתאחדות, במינויים בגוף ובנסיעות לחו"ל של בעלי תפקידים. תיבדק גם התנהלות היו"ר

יניב קובוביץ
'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
'

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מתכוון לכלול בדו"ח הביקורת הבא שלו את התנהלות ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה. פרשת "הכדור המרכזי", שמנוהלת בשבועות האחרונים ביחידת ההונאה של מחוז מרכז במשטרה, תפסה גם את תשומת לבו של מוסד המבקר.

בימים האחרונים פנו למבקר מספר אישי ציבור, בראשם שרת התרבות והספורט לימור לבנת, בדרישה שיבדוק את התנהלות ההתאחדות לכדורגל ואת אופן קבלת ההחלטות בה. בדיקת המבקר אמורה לעסוק בהיבטים הללו ותתנהל במקביל לעבודת המשטרה, החוקרת בין היתר חשדות להטיית משחקים בכדורגל הישראלי.

בכוונת המבקר לבחון לעומק את קבלת ההחלטות בהתאחדות בסוגיות מקצועיות, ובנוסף לבדוק מינויים של גורמים בהתאחדות וכן את ההתנהלות הכספית סביב נסיעות לחו"ל של נושאי תפקידים המתלווים לנבחרות השונות. לבנת, כאמור, מצדדת בבדיקה ובמשרד התרבות והספורט מקווים כי הדו"ח יחשוף ליקויים שונים שאינם בתחום העיסוק של המשטרה.

"קרוב לוודאי שאכלול במסגרת הביקורת השוטפת הקרובה גם את ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה, גוף מבוקר לכל דבר ועניין", ציין המבקר בהתייחסותו לפניית המשרד. גם התנהלותו של יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, שנחקר בשבוע שעבר תחת אזהרה בפרשת "הכדור המרכזי", תיבדק במסגרת עבודת המבקר. ממשרד מבקר המדינה אישרו את הדברים.

לפני כשלוש שנים פרסם המבקר דו"ח שעסק, בין היתר, בהתאחדות לכדורגל ובמועצה להסדר ההימורים בספורט. ממצאי הדו"ח העלו חריגות והתנהלות בלתי תקינה בפרויקט לבניית מגרשי כדורגל. יו"ר ההתאחדות בתקופה לגביה בוצעה הבדיקה היה איצ'ה מנחם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ