דוד רביבו: "טלפון אחד מג'קי החזיר אותי הביתה"

"יכולתי לשחק בבלגיה, ביוון, בקפריסין, בארה"ב, בהפועל ת"א, במכבי ת"א ובמכבי חיפה. לא היתה קבוצה אחת בכדורגל הישראלי שלא רצתה אותי, אבל בכל פעם בן זקן אמר לי: 'אתה תתקדם ואנחנו ניפגע'". דוד רביבו שב לאשדוד ולא מביט לאחור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לדוד רביבו היו חלומות גדולים. הוא תכנן לשחק בקבוצות גדולות בישראל, לזכות באליפות ולעבור לאירופה. לא היה מדובר רק בכסף הגדול. הוא קיווה שבעזרת קריירה עשירה יזכרו אותו בעתיד בזכות עצמו, ולא רק בזכות היותו אחיו הצעיר של חיים רביבו.

השבוע חתם רביבו בן ה-33 במ.ס. אשדוד, קבוצתו המיתולוגית, במדיה הוא מתכוון לפרוש. "חשבתי שאמשיך לעונה נוספת בהפועל באר שבע", הוא מודה, "היו לי גם הצעות נוספות מקבוצות בליגת העל, אבל בסופו של דבר טלפון אחד מהבעלים ג'קי בן זקן החזיר אותי הביתה".

מה הוא אמר שגרם לך לחזור?

"נפגשתי אתו ולא חשבתי לחתום, אבל תוך שלוש דקות לחצנו יד וסגרתי את התנאים. ויתרתי על מאות אלפי שקלים, כי כשראיתי את העצבות בעיניים שלו היה לי קשה לסרב לו. ג'קי סבל הרבה בעונה האחרונה, וברגע שהוא אמר לי שהוא זקוק לי כדי שאחזיר את הקבוצה לצמרת, שכחתי את המלה 'לא'".

יכול להיות ששילמת מחיר כשנשארת במשך שנים באשדוד ולא התקדמת?

"אין ספק ששילמתי מחיר כבד, אבל אני לא מצטער לרגע. הייתי יכול לשחק בבלגיה, ביוון, בקפריסין ובארצות הברית. הייתי יכול לשחק בהפועל או במכבי תל אביב, או במכבי חיפה. לא היתה קבוצה אחת בכדורגל הישראלי שלא רצתה אותי. במשך השנים קיבלתי הצעות מפתות ומאוד רציתי ללכת, אבל בכל פעם ג'קי אמר לי: 'אתה תתקדם ואנחנו ניפגע. אתה סמל באשדוד, ואתה צריך להישאר לטובת העיר'".

רביבו מגלה כי בעבר היה לו חוזה חתום עם מכבי תל אביב, אבל כשראה שבן זקן מאוכזב מההתנהלות של מכבי, שלא רצתה לשלם עבורו, החליט לבטל את החוזה ולהישאר באשדוד. "הקריירה שלי נעצרה ולא התקדמתי למקומות ששחקנים ברמה נמוכה יותר הגיעו אליהם, כי לא רציתי למכור את ג'קי ולהשאיר קבוצה פגועה", הוא אומר, אבל ממהר להבהיר: "מחוץ למגרש, אני יודע שהוא יעשה הכל כדי לעזור לי ויהיה זמין עבורי 24 שעות ביממה".

רביבו מודה כי לולא הקשר המיוחד עם האיש החזק במועדון, הוא היה עושה שיקולים אחרים, כמו כל כדורגלן מקצועני. "הייתי חושב מה טוב לי, מה טוב לכיס שלי, מה טוב לקריירה שלי", הוא אומר, "אבל הקירבה המיוחדת לג'קי קיימת, ואני לא מצטער על כך לרגע".

כשאתה בוחן את הקריירה שלך, יש לך חרטות?

"בכלל לא. אני מרוצה ומאושר. אני גאה בכך שאני באשדוד, ומקווה שאמשיך שם גם בסיום החוזה שלי. הרבה פעמים אני אומר לעצמי שהייתי יכול להצליח במקומות גדולים יותר, לעשות יותר כסף. אבל אז אני חוזר הביתה, מסתכל על האישה והילדה ואומר 'ברוך השם שאני בריא ושיש לי משפחה טובה'. יכול להיות שאם הייתי משחק באירופה הייתי ממשיך להיות רווק, ואז לא הייתי מכיר את אשתי ולא הייתי הופך לאבא. אלוהים הוביל אותי למקומות טובים".

תהיה מאוכזב אם יזכרו אותך בעיקר בתור האח של?

"בכלל לא. זה אפילו עושה לי כבוד גדול. גם אם הייתי זוכה באליפות בליגה הישראלית ומשחק באירופה, לעולם לא הייתי מגיע לרמה של חיים. אי אפשר להשוות אותי לשחקן הישראלי הגדול בכל הזמנים".

למרות שהדיבורים במועדון עוסקים בהשתלבות בצמרת הגבוהה ("אני מבין שהמטרה היא לסיים בין ארבע-חמש הראשונות"), נדמה כי רביבו עשוי לפרוש מבלי לזכות בתואר רציני.

"משמח אותי שלפחות אני מלך הבישולים של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים", הוא מגלה, "אף פעם לא באמת עניינו אותי הישגים אישיים, ותמיד דאגתי שהקבוצה תצליח ושהשחקנים שלידי יהיו טובים. אבל עברתי את 100 הבישולים בקריירה, ומבחינתי זה הישג גדול. אם לא אליפות, אז לפחות הישג מאוד מחמיא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ