בני השרון: עוד אלטרנטיבה מתרסקת?

לאחר פגישה שארכה חמש דקות בלבד, במהלכה התבשר לני רקנאטי כי עיריית רעננה תחתוך בגובה התמיכה במועדון, הכריז הבעלים של בני השרון: "אם העירייה תקצץ, אני בחוץ"

מעין אפרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעין אפרת

לני רקנאטי, הבעלים של בני השרון, עשוי לעזוב את המועדון ולהפוך את עתידו ללוט בערפל. מלווה ביו"ר אלדד אקוניס, נפגש אמש רקנאטי עם ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, שמע ממנו פעם נוספת על כוונת העירייה לקצץ את הסכום אותו היא מקציבה למועדון לעונה הקרובה, וביקש לקחת לעצמו ארכה כדי לחשוב על עתידו.

על פי ההסכם, שנמצא בתוקף גם לעונה הקרובה, מעבירות עיריות רעננה והרצליה לקבוצה כ-1.75 מיליון שקל בעונה כל אחת, בעוד שרקנאטי מזרים סכום דומה. ברעננה החליטו לקצץ בתמיכה לכל אגודות הספורט המקצועניות בעיר, ובעלי הקבוצה לא מוכן לספוג את הקיצוץ. "אם העירייה תקצץ בתקציב, אני בחוץ", הבהיר שוב רקנאטי בתום הפגישה, שארכה כחמש דקות בלבד.

רקנאטי (מימין) עם אקוניס. במינהלת הליגה עוקבים בדאגה (תצלום: עזרא לוי)

על פי הודעת העירייה, הובהר לרקנאטי כי הוחלט על הקיצוץ כבר בתחילת שנת 2011, אך מכיוון שהקבוצה כבר היתה באמצע העונה, הוחלט על דחייה. כעת, לקראת תקציב 2012, הקיצוץ ייכנס לתוקפו. רקנאטי לא הסכים לומר עדיין מה יהיה הצעד הבא שלו, או מה בדיוק נאמר לו, אך ניכר על פניו כי אינו מרוצה. "באתי לשמוע. שמעתי, נשקול את העניין ונכנס מסיבת עיתונאים על המשך דרכנו", אמר בדרכו החוצה.

"אני עוד לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל אתם רואים את המבטים ואתם מבינים", אמר אתמול אקוניס, שאף חזר אל בניין העירייה מאוחר יותר, "אנחנו אוהבים את האוהדים ועושים הכל כדי שהם ייהנו, ואני חושב שגם הכדורסל הישראלי נהנה מבני השרון. לגבי העתיד, אין הרבה מה להגיד. כולם מכירים את הכדורסל הישראלי, ואי אפשר להביא הרבה אנשים כמו רקנאטי. אם יחליטו לוותר עליו, אז אני כבר לא מבין כלום".

אם רקנאטי אכן יעזוב, לא בטוח שהקבוצה תוכל לעמוד בהתחייבויות הכספיות לעונה נוספת בליגת העל. במינהלת הליגה עוקבים בדאגה אחר הנעשה, ואף ישקלו לפנות בעצמם אל ראש עירית רעננה כדי למנוע את הפירוק. "אני מצפה לחשיבה מחדש, או רק לקיצוץ סמלי שלא יבריח ספונסר כמו רקנאטי, שעומד מאחורי הקבוצה שנים רבות ואין עוד רבים כמוהו", אמר אתמול יו"ר המינהלת, אבנר קופל, "מאות ילדים רוצים לשמר את הקבוצה, שמייצגת מצוינות והישגיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ