מכבי ת"א: מאור בוזגלו חי בלה-לה לנד

בבית משווים את ביצועיו לאלה של רביבו וברקוביץ'. רק שבעיני כל השאר, הוא לא יותר מיוסי שבחון מיוחצן. זה כולה מאור בוזגלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

1. אני מבקש את סליחתכם מראש. זו הפעם השנייה ברציפות שאני מקדיש טור למאור בוזגלו. למעשה, חטאי כפול; משום שבוזגלו עצמו לא באמת שווה שאקדיש לו טור שני ברציפות, ספק אם הוא שווה אפילו את זה של השבוע שעבר. הוא בטח לא שווה את הפסטיבל התקשורתי שמתחולל סביבו. אבל סלחו לי, אני לא יכול להתאפק.

בכל יום זוכה בוזגלו לאינספור כותרות ראשיות, מסיבות עיתונאים וכתבות שעוסקות בעתידו. אלא שעל מה כל המהומה? מה בעצם קרה ביום ראשון? התשובה פשוטה. מכבי תל אביב הציבה את מאור בוזגלו ברשימת ההעברות. כן, רשימת ההעברות. אותו מונח היסטורי שהלך וגווע ככל שעולם הכדורגל התקדם לעבר שיח משפטי של "חוזים" במקום בעלות על כרטיסי שחקן, אבל בפועל תמיד היה כאן. הנה, היום כוללת רשימת ההעברות של מכבי, פרט לבוזגלו, גם את סידיבה, ציון צמח וצעירים אחרים. אף אחד מהם לא טוען להפרת חוזה. אף אחד מהם לא חושב שהוא נזרק במין פוטש או תרגיל מסריח ואף אחד מהם - כולל אלה הצעירים שבהם - לא שלח את אביו להשתלח בקבוצה.

עוד שחקן. בוזגלו (תצלום: עבדאללה שמא)

2. הבעיה היא שבוזגלו תופס עצמו בצורה לא נכונה. בראיון שהעניק לא מזמן הסביר כי הוא רואה את הקריירה שלו כהצלחה. איך אפשר שלא, כשבבית משווים את ביצועיו לאלה של רביבו וברקוביץ'. רק שבעיני כל השאר, זה כולה מאור בוזגלו. לא כוכב על, לא סמל של מכבי וגם לא השחקן הבכיר בה, מקצועית או כלכלית. יצחקי, עטר, קולאוטי, מדוניאנין, אלברמן. כל אלה, אולי גם אחרים, עולים עליו לפחות באחת הקטגוריות הנ"ל, חלקם אפילו בשתיהן.

ומבחינה מקצועית, כך יעידו המספרים והאוהדים המפוכחים, בוזגלו הוא לא יותר מיוסי שבחון מיוחצן. בדיעבד קל להבין זאת, בוזגלו היה תאונה צפויה מראש. תאונה שכבר התרחשה שוב ושוב. בכל פעם שעלה בספסל או הוחלף, ואז כשסירב להיכנס או כשהחטיא פנדל מכריע. כל אירוע כזה גרר תגובות זועמות. נמני, מזרחי, איוניר וגם האוהדים, כולם הואשמו בתורם. ורק מאור, בעיני עצמו, הוביל את מכבי למקום השישי כבר בעונתו הראשונה. בהחלט ייתכן שמאחורי ההחלטה עומדים אינטרסים כלכליים נסתרים ולאו דווקא החלטה מקצועית גרידא. בשורה התחתונה, זה לא באמת משנה. בסופו של דבר כל שקרה הוא, שמכבי הציבה שחקן ברשימת ההעברות. כולה מאור בוזגלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ