רועי חגאי: "הגיע הזמן לפרוש כנפיים"

אחרי חמש שנים צמודות, בהן למד כל מה שאפשר מאפי בירנבוים ("אני אוקיר לו תודה כל החיים"), יוצא רועי חגאי לדרך חדשה כמאמן הראשי של בני השרון. "אני מאמין שרמת הציפיות הלא גבוהה עובדת לטובתי", מתכונן הטירון בן ה-35 לטבילת האש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שעבדו כל כך הרבה שנים יחד, לרועי חגאי ולאפי בירנבוים יש לא מעט דברים משותפים, חלקם מפתיעים למדי. "אשתי דנית היא דבורה בירנבוים 2", מגלה חגאי, "היא לא תיתן לי טיפים תוך כדי משחק כמו שדבורה נותנת לאפי, אבל אם אעשה טעויות אני אקבל אחר כך בראש".

עמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

חגאי בן ה-35, מאמן בני השרון הטרי, נולד לבית של ספורט, גדל במחלקה הצעירה של הפועל תל אביב ושיחק עונה בהפועל חיפה בלאומית ב'. "פתאום אילן קובלסקי אמר לי 'אתה שחקן בינוני, אבל תהיה מאמן טוב', וזה האיר את עיני", משחזר חגאי, שעבר לשחק בליגות נמוכות והתחיל לאמן במחלקת הנוער של הפועל ת"א.

הזכייה עם הנוער האדום בגביע המדינה ב-2005 צדה את עיניו של בירנבוים, שאימן באותן שנים את הבוגרים. מאז ועד שלשום, הם העבירו יחד חמש שנים בשלוש קבוצות - בני השרון, מכבי תל אביב ומכבי ראשון לציון. "היה לנו כיף ביחד מהיום הראשון עד השבוע האחרון", אומר חגאי, "אפי נתן לי להרגיש שאני מאמן לכל דבר והוא רק מפקח מלמעלה. אני אוקיר לו תודה כל החיים. למדתי ממנו הרבה והוא השפיע עלי בהרבה מאוד דברים. מעטים האנשים שעושים אותך לבן אדם טוב יותר".

חגאי (מימין) יחד עם בירנבוים. "אני מאמין ביכולות שלי להיות הרבה שנים בליגה" (תצלום: אודי ציטיאט / מינהלת הליגה)

לחגאי ניתנו כמה אפשרויות לפרק את הזוגיות במהלך השנים. "לפני שלוש שנים יכולתי לקבל את בני השרון, אבל העדפתי ללכת עם אפי למכבי. אתה לא אומר 'לא' לאפשרות כזאת. למרות שהיינו שם זמן קצר, הספקתי לחוות מה זה מועדון כמו מכבי ואת היורוליג. גם יצרתי קשרים עם מאמנים וסוכנים בחו"ל, ובעקבות זה קיבלתי אחרי שנה הצעה לאמן בסין תמורת 250 אלף דולר, אבל אשתי היתה בחודש התשיעי ומשפחה היא מעל לכל. חוץ מזה לא קיבלתי הצעות, כי זה היה מובן מאליו שאפי ואני ביחד".

רק שהפעם חגאי החליט לפרק את החבילה. "לקראת סוף העונה ניהלתי עם אפי שיחה מלב אל לב, והוא אמר לי: 'אני אשמח אם נמשיך יחד, אבל אתה בשל ומוכן לאמן קבוצה'. בגלל החוויה הפחות מוצלחת שהיתה במכבי, היה לי חשוב שנגמור עם הישג. אחרי שהגענו בעונה שעברה לפיינל-פור, הגיע הזמן לפרוש כנפיים".

הדמיון הרב בין התלמיד לרבו מתבטא בעיקר בקשר עם השחקנים. "מעבר לידע וטביעת העין לגבי שחקנים, יש לרועי יכולת להגיע לנפש האדם, בדיוק כמו אפי. אני בטוח שהוא יהיה מאמן מצוין", אומר מנכ"ל מכבי ראשל"צ, גלעד זיו. שחקן הקבוצה, יהוא אורלנד, מוסיף: "הוא למד מאפי להרגיש את השחקנים, ולקבל מהם דברים שמאמנים אחרים לא מקבלים".

הקבוצה המועדפת על חגאי הקיץ לא היתה בני השרון, אלא הפועל ת"א אותה הוא אוהד ("לא הייתי בוכה אם הייתי מקבל אותה"), אבל חגאי ממש לא מצטער על תחנת הבכורה בקריירה. "מאוד רציתי להתחיל בבני השרון כי מכירים אותי והכניסה חלקה עבורי יחסית. זו המערכת הכי מקצוענית בארץ, יותר ממכבי. ההתנהלות בבני השרון בקיץ שונה משאר הקבוצות, הן בבחירת הזרים והן בהמשכיות. הלוואי שאצליח לשחזר את התקופה שהיתה לי פה עם אפי".

חגאי יודע שזה לא יהיה קל עם תקציב שבמקרה הטוב יעבור במקצת את המינימום. "הקיץ ממש חרדתי לגורל הקבוצה, אבל אני מאמין שרמת הציפיות הלא גבוהה עובדת לטובתי. לא נעשה רעש בהתחלה, נבוא קטנים ותהיה לנו קבוצה טובה מאוד. אנחנו הולכים על חבר'ה צעירים וכישרוניים שיצאו מהמכללות. זו תהיה חבורה רעבה ששומרת חזק ולוחצת על כל המגרש. יהיה כיף לראות אותנו, ואני בטוח שנצליח".

"אני מאמין ביכולות שלי להיות הרבה שנים בליגה", משדר חגאי ביטחון, "אין מקום טוב יותר להצליח בו בשנה הראשונה מבני השרון". ואם חסרה לחגאי תמיכה בהרצליה, הוא תמיד יכול למצוא אותה בבית. "כבר ביום שישי, בארוחת הערב, אבא הרים כוסית להצלחתי. כל המשפחה שמחה בשבילי".

מי אתה, רועי חגאי

גיל: 35

תחנות בקריירה האימון:

*זכייה עם קבוצת הנוער של הפועל ת"א בגביע המדינה (2005)

* עוזר מאמן של דני פרנקו בעירוני רמת גן (2005/06)

*עוזר מאמן של אפי בירנבוים בבני השרון (2006-2008)

*עוזר מאמן של אפי בירנבוים במכבי תל אביב (2008)

* עוזר מאמן של אפי בירנבוים במכבי ראשל"צ (2009-2011)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ