מכבי תל אביב | לדייויד בלאט הובטח: פיני גרשון לא יהיה מעורב בעניינים מקצועיים

פיני גרשון פוטר מאימון מכבי ת"א, שהחלה במו"מ עם דייויד בלאט. במועדון אמנם הודיעו כי המאמן המודח יישאר במערכת, אבל הפשרה שנתפרה כדי לא לפגוע בשמעון מזרחי צפויה להסתכם ב"תפקיד חסר שיניים", אם בכלל

ורד כהן
יניב אורגד, -
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ורד כהן
יניב אורגד, -

דייויד בלאט הוא המועמד המוביל לרשת את פיני גרשון, שפוטר אתמול מתפקידו כמאמן מכבי תל אביב.

הבעיה עם בלאט, שאימן בעונה שעברה את אריס סלוניקי ומתכונן כעת לאליפות העולם עם נבחרת רוסיה, היתה ונותרה כספית. פרט לשכרו, על מכבי יהיה לשלם גם את המס על תקופת עבודתו בחו"ל בשלוש השנים האחרונות - כחצי מיליון דולר. בנוסף, יהיה עליה לפצות את אריס, בה חתום המאמן גם לעונה הבאה.

מכבי הציעה לבלאט לחתום בשלב ראשון תמורת 350 אלף דולר, כאשר בעוד שנה - כשהמשכורת של גרשון, כמיליון דולר וחצי לעונה, תרד מהספרים - יקפוץ שכרו השנתי לסביבות 600 אלף דולר.

בלאט הוא המועמד המועדף על דייויד פדרמן משום "שיש לו ניסיון ברמות הגבוהות ביותר בבניית קבוצה ובניהול משחק", מסבירים בסביבתו של הבעלים. בין פדרמן לבלאט נערכו מספר שיחות, בהן הובהר למאמן כי גרשון לא יהיה מעורב בעניינים המקצועיים, גם אם יישאר בסופו של דבר במערכת בתפקיד כלשהו.

ההחלטה בנוגע לבלאט אמורה להתקבל ביומיים הקרובים. במקרה שהמשא ומתן יתפוצץ, נשקלת מועמדותם של שרון דרוקר - הנתמך בידי שניים מהבעלים, אודי ושי רקנאטי - וכן דן שמיר וגיא גודס. חרף ההערכה לעודד קטש, במכבי סבורים שמאמן גלבוע/גליל עדיין צריך להשתפשף עוד עונה או שתיים ואינם מעוניינים להכניסו שוב לסיטואציה הכושלת מעונת 07/08. מועמדותם של מאמנים זרים כלל אינה נשקלת.

בלי קשר למועמדותו לתפקיד המאמן הראשי, שמיר עשוי לשמש כעוזרו של בלאט. אבי אבן, עוזר המאמן השני בשלוש השנים האחרונות, מוערך מאוד על ידי הבעלים ועשוי להתקדם לעמדת עוזר המאמן הראשון תחת דרוקר וגודס.

אתמול הגיע גרשון למשרדו של הבעלים והיו"ר שמעון מזרחי, והשניים הגיעו לסיכום משותף על סיום עבודתו. אמנם בהודעה הרשמית שהוציאה מכבי נאמר כי "גרשון הסכים להעמיד את עצמו לרשות הקבוצה לתפקיד שייקבע בקרוב", אבל ככל הנראה מדובר רק בניסיון להציג את הפיטורים בעין יפה ולא בהצעה שיש עמה בשר.

כאן נחלקות הדעות בתוך המועדון. מקורבי מזרחי מסבירים שגרשון יקבל תפקיד כלשהו במכבי מיד אחרי שימונה מאמן, בעוד מקורבי פדרמן רומזים כי גרשון לא ימשיך בשום צורה. "ההודעה נוסחה באופן מעורפל במכוון", אומר מקורב, "על פיה אפשר להציע לגרשון את תפקיד מאמן ילדים א' או להציע לו תפקיד בעונה הבאה".

גרשון, המעוניין להישאר במערכת, פיזר אתמול למקורביו כי יהיה "מנג'ר-על", אולם כאמור הוא יזכה - אם בכלל - לתפקיד "חסר שיניים, תפקיד של כבוד", כהגדרת גורמים בקבוצה. על פי אותם גורמים, הישארותו היא סוג של פשרה שהגו הבעלים הנוספים, אודי ושי רקנאטי, על מנת לא לפגוע במזרחי, שצידד בגרשון מאז אובדן האליפות.

מקורביו של גרשון אמרו כי הוא חש פגוע מחוסר הגיבוי של חלק מחברי ההנהלה במכבי, אולם אתמול עיקר קצפו יצא על התקשורת ועל ה"לינץ' התקשורתי", כהגדרתם, שעבר מאז איבוד האליפות.

כמה זמן מחזיק מאמן מכבי ת"א
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ