דייויד בלאט ומכבי תל אביב | חוזר כדי להחזיר

המאמן המיועד כבר הספיק לדון עם ההנהלה הצהובה על שאיפתו להשיב את ליאור אליהו, יותם הלפרין וטל בורשטיין

ורד כהן
יניב אורגד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ורד כהן
יניב אורגד

חרף פערים כספיים גדולים, במכבי תל אביב משוכנעים שיצליחו להחתים בקרוב את המאמן דייויד בלאט על חוזה לשנתיים, בעיקר לנוכח הרצון המשותף להשלים את העסקה. דייויד פדרמן, מבעלי סגנית האלופה, שנמנע לרוב ממגע ישיר עם התקשורת, חרג ממנהגו כשיצא אתמול אל העיתונאים בתום הפגישה עם המאמן המיועד, והצהיר: "נשמח לראות את בלאט במכבי". גם המאמן עצמו נשמע חיובי, כשאמר: "מכבי הוא מועדון מיוחד שצריך שינוי. אני חושב שאני יכול להביא את השינוי".

מאוחר יותר אמר פדרמן ל"ספורט הארץ": "אני מקווה שזה ייסגר. נהיה חכמים יותר תוך יומיים. היתה לנו ישיבה בנוכחות בלאט והבנו את דרך המחשבה שלו". בלאט ייאלץ לוותר על סכום לא קטן בשנתו הראשונה, כ-200 אלף דולר נטו (כ-400 אלף דולר במקום 600 אלף), על מנת שמכבי תוכל לשלם עבורו את המס בגין השנים שאימן בחו"ל ולפצות את אריס סלוניקי, בה הוא מחזיק באופציה לעונה הבאה. אם המו"מ לא יתפוצץ בפגישה נוספת שתיערך היום, בלאט ירצה את דן שמיר כעוזרו ומכבי תצטרך לפצות גם את בני השרון.

למרות שלא סיכמו דבר, גורמים בקבוצה טוענים כי בלאט וראשי המועדון כבר החלו לשרטט תוכניות לעונה הבאה. עם הסוגיות עליהן דובר בפגישה נמנות כאמור החתמתו של שמיר והחזרתם לקבוצה של שניים משלושה ישראלים: יותם הלפרין, טל בורשטיין וליאור אליהו.

בלאט מעריך את כל השלושה, אולם סוכנו של אליהו, עו"ד יוסי גאייר, העריך כי נמוכים הסיכויים לשובו של הפורוורד בתום עונה אחת מתוך השלוש עליהן הוא חתום בקאחה לבורל. למרות זאת, אליהו סיפר למקורביו כי הוא אינו מעוניין להמשיך תחת המאמן הנוכחי, דושקו איוונוביץ', כך שגם בגזרה שלו ייתכנו התפתחויות.

בשיחתו עם ראשי מכבי אף נדונה השתתפותו של בלאט באליפות העולם כמאמן נבחרת רוסיה. במועדון היו מעוניינים שבלאט יהיה פנוי ככל האפשר לבניית הסגל בעונה הבאה, וידאג לכך שההכנות ברוסיה לא יפגמו בעיסוקיו במכבי. האליפות תיערך בין ה-28 באוגוסט ל-12 בספטמבר בטורקיה, ובלאט עלול להחמיץ כשבועיים של הכנה במכבי.

גל מקל, שכרטיסו חזר אוטומטית למכבי בתום עונה בגלבוע/גליל, יקבל החלטה על עתידו רק אחרי שיתוודע למצבת הרכזים של הקבוצה. בינתיים הודיעה מכבי שהיא אינה מתכוונת לממש את האופציה על סטפון לאזמה, שמצטרף בכך לאנדרו ויז'נייבסקי כמי שלא ימשיכו בוודאות בקבוצה בעונה הבאה. גם בעניינו של אלן אנדרסון התקבלה החלטה דומה ובמכבי ממתינים ל-16 ביוני, המועד בו עליה להכריע רשמית בעניין האופציה בחוזה לעונה נוספת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ