גורם במכבי ת"א: "דייויד פדרמן קיבל את ההחלטה להיפרד מפיני גרשון לפני הפיינל פור"

מכבי ת"א צפויה לפטר היום את פיני גרשון, אחרי שחברי הנהלה הטיחו בו אתמול האשמות בנוגע להתנהגותו בעונה החולפת. המאמן סרב לקחת אחריות ולשנות את דרכיו ויצא בזעם מהישיבה. הקבוצה הבטיחה לחזור אליו תוך 24 שעות. דרוקר המועמד המוביל להחליפו

ורד כהן
יניב אורגד, -
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ורד כהן
יניב אורגד, -

רק טוויסט בלתי צפוי ימנע היום את פיטוריו של המאמן פיני גרשון ממכבי תל אביב. אחרי עשרה ימים בהם עסקה התקשורת בהרחבה בהתנהלותו של גרשון בעונה האחרונה, הגיע אתמול בערב המאמן לפגישה ראשונה עם הבעלים דייויד פדרמן, שמעון מזרחי ואודי ושי רקנאטי במשרדיו של מזרחי בתל אביב.

כשעה לאחר שהגיע, נטש גרשון בזעם, אחרי ששמע מהבעלים תלונות על התנהלותו במהלך העונה. גרשון נדרש להתחייב להתנהגות אחרת בעתיד ולהפתעת הנוכחים, שטח בפניהם את ה"אני מאמין" שלו לגבי כל הקלקולים שהתגלעו העונה בתפקודו וסרב להכיר באחריותו לכך - לא לנתק שנוצר עם שחקניו הבכירים ועם עוזר המאמן שרון דרוקר, לא לתקרית המבישה במדיסון סקוור גארדן, בה סרב לרדת מהפרקט אחרי שהורחק, לא לדברים הקשים שנשא בגנות מינהלת הליגה, לא להשפלתו הפומבית של מאמן ברק נתניה, אריק אלפסי, ולא להפסד האליפות.

פדרמן מאס בו. גרשון (תצלום: ספי מגריזו)

"אחרי שכל אחד מהבעלים נשא בפניו דברים מהלב, מנה את כל הטענות המוצדקות שלו, הם הרגישו שגרשון פשוט מדבר לא לעניין", אמר אמש בכיר במועדון. בשלב הזה, התבקש גרשון לעזוב ונאמר לו שהוא יקבל את התשובה לגבי המשך דרכו בתוך 24 שעות.

"היינו יכולים לזכות באליפות גם בשיטת גביע שכזו, אלמלא הקבוצה היתה שרויה במשבר מנטלי מאז ההדחה מהיורוליג", הוסיף בכיר אחר, "היינו ערים לכך כבר אז, ביקשנו מגרשון לקיים שיחות עם שחקנים, לנהל יחסים תקינים עם דרוקר, אבל הוא סרב ואמר 'אאמן בדרך שלי'".

אחרי שלוש שעות וחצי של דיונים, יצאו מהמשרדים גם בעלי המועדון. "ההחלטה תתקבל רק מחר (היום)", אמר מזרחי, "יהיו דיונים נוספים בעניין". מכבי אמנם לא פרסמה הודעה רשמית בנושא, אבל ברור שאם המאמן לא יקום הבוקר בגישה אחרת, מודה ומתנצל על טעויותיו שצוינו בפגישה, הוא לא ימשיך וייפרד עם פיצויים של מיליון דולר וחצי.

שרון דרוקר (תצלום: שרון בוקוב)

"את ההחלטה להיפרד מגרשון, פדרמן קיבל כבר שבועיים לפני הפיינל-פור. ההתנהלות שלו נמאסה מזמן, כך שלאיבוד האליפות אין קשר לעניין", מספר מקורב לבעלים, "כבר בסדרת רבע גמר היורוליג, בשני המשחקים בבלגרד, אי אפשר היה שלא להבחין בנתק בין גרשון לאנשי הקבוצה. אחרי ההפסד במשחק הראשון מזרחי ביקש ממנו לקיים שיחות דרבון וגרשון אמר שאין בכך צורך. מצד שני, היה לו את כל הזמן שבעולם לשוחח עם עיתונאים במשך שעות בלובי המלון".

הפרידה הצפויה מגרשון מחזקת את מעמדו של דרוקר להתמנות למחליף. היתרונות של דרוקר הם יחסים טובים עם הסגל, העובדה שהוא כבר מחזיק בחוזה ועלותו הנמוכה יחסית (200 אלף דולר). רמז למעמדו המתחזק אפשר למצוא בכך שדרוקר נשלח לאיטליה לעקוב אחרי שחקנים במסגרת ההכנות לעונה הבאה. כזכור, עד לפני עשרה ימים מידר גרשון את דרוקר מהפעולות העתידיות של מכבי.

מועמד בולט נוסף הוא דייויד בלאט, אבל עבור מכבי מדובר בהרפתקה כלכלית. גם שכרו, גם בעיות מיסוי (אם בלאט יחזור בעונה הבאה לאמן בישראל, הוא יצטרך לשלם מס על כל התקופה שאימן בחו"ל ומדובר בסכום גבוה) וייתכן שגם דרישה להחלפת הסגל. דרוקר, לעומתו, שואף להשאיר את רוב השלד מהעונה החולפת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ