אמיר ויינטרוב ניצח את דודי סלע וזכה באליפות ישראל

מהמקום ה-281 בעולם, הצליח המחבט מספר 2 של ישראל להפתיע את דודי סלע עם 6-7, 6-3, 6-7 דרמטי ולזכות לראשונה בקריירה באליפות ישראל

הארץ
שירות "ספורט "
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
שירות "ספורט "

דודי סלע סיים היום (שישי) עונת טניס עגומה למדי, לאחר שהפסיד בגמר אליפות ישראל לאמיר ויינטרוב בשלוש מערכות דרמטיות, 7-6, 3-6, 7-6. זו הפעם הראשונה בה זוכה ויינטרוב, המדורג במקום ה-281 בעולם, בתואר המקומי, וכיאה לפעם הראשונה - עשה זאת בסטייל.

סלע אולי קיווה לשיוט בדרך לתואר שלישי בזירה המקומית ופתח את המשחק היטב, אולם ויינטרוב בן ה-24 שם בצד את הדיבורים על נסיון והשלים מהפך מדהים במערכה הראשונה בדרך לניצחון בשובר שוויון. המחבט הבכיר של ישראל התעורר במערכה השנייה והשווה ל-1-1, לפני הדרמה של המערכה המכרעת.

אלוף ישראל החדש, אמיר ויינטרוב. (תצלום ארכיון: ניר קידר)

טניס שווה כוחות של שני היריבים העמיד את שניהם שוב לדו קרב בשובר שוויון. סלע עוד הוביל 2-5 בדרך לניצחון, אך בניגוד לשחר פאר שידעה לנצל את נסיונה במשחק הגמר שנערך מוקדם יותר, ראה שוב את ויינטרוב חוזר ומשלים מהפך נוסף בדרך לתואר היסטורי.

מהלך המשחק:

סלע פתח את המשחק נחוש והחלטי ועלה ל-0-3 מהיר. ויינטרוב עוד צימק ל-3-1, אך יריבו לא נתן לו להתקרב יותר מדי בדרך ל-1-4 ו-2-5 בהמשך. ויינטרוב ידע שאין לו מה להפסיד והחל להתיש את סלע בנקודות ארוכות. שבירה ראשונה הביאה אותו עד ל-5-4 ושוויון 5-5. שני הטניסאים הגיעו לשובר שוויון, בו שמר ויינטרוב על המומנטום, השלים את המהפך וניצח 6-7 במערכה.

מסיים שנה עגומה. סלע (תצלום: AP)

בדומה למערכה הקודמת שוב הביא עצמו סלע ליתרון 0-3 מהיר, אך טעות כפולה במשחקון הרביעי עלתה לו בשבירה ו-ויינטרוב צימק ל-3-2 בהמשך. שבירות הדדיות בהמשך הותירו את היתרון המינימלי של סלע, שהצליח להשוות את התוצאה ל-1-1 אחרי 3-6 במערכה השנייה.

יחסי הכוחות השווים נשמרו במערכה השלישית, שהיתה צמודה עד לשובר השוויון. סלע כבר הוביל בביטחה 1-4 ו-2-5, אולם בפעם המי יודע כמה במשחק הדרמטי, הצליח ויינטרוב להדהים את כולם - וכנראה גם את עצמו - כשכפה שוויון 5-5. בהמשך הצליחו כל אחד מהטניסאים לפספס נקודת משחק, לפני שויינטרוב עלה ל-8-9 ובנקודת המשחק השלישית לזכותו הותיר את סלע עם התואר אלוף ישראל לשעבר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ