יורוקאפ: פוצץ משחקה של בני השרון מול טלקום אנקרה הטורקית

רגע לפני שריקת הפתיחה למשחק במסגרת היורוקאפ נשמעה שריקה בקהל ו-2,500 טורקים זועמים הסתערו על שחקני בני השרון. השחקנים נמלטו לחדר ההלבשה, הסתגרו שעה וחצי בפנים וסרבו לחזור לשחק. זה כנראה ייגמר בניצחון טכני לטובת טלקום אנקרה

אריה ליבנת
אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אריה ליבנת
אלעד זאבי

אתמול בערב, בסביבות השעה שמונה, בזמן שהמשחק היה אמור להיות בעיצומו התבצרו אנשי בני השרון בחדר ההלבשה באנקרה. הפלאפונים לא הפסיקו לצלצל והפאניקה היתה בשיאה.

"כבר בחימום זרקו עלינו נעל ובקבוקי מים", דיווח מנהל הקבוצה, זאב ברעם, מתוך חדר ההלבשה המבוצר. "הם החלו לצעוק 'מוות ליהודים' ולקרוא בזכות פלשתין. הרוב בכלל לא נראו כמו אוהדי טלקום אנקרה, אלא כמו אנשים שבאו להפגנה. זה היה איום ונורא, אבל השופטים החליטו שנשחק".

הדבר האחרון שחלף במוחם של אותם אלפי האוהדים היה משחק הכדורסל במסגרת היורוקאפ. אלמלא ההיערכות המוקדמת והמתוגברת של המשטרה המקומית, שהצליחה למנוע מההמון להתנפל על שחקני בני השרון שניות לפני שריקת הפתיחה, היה עלול להתרחש אסון כבד.

"רגע לפני הקפצת הכדור, מישהו בקהל שרק ואז 2,500 אנשים שהיו בקהל הסתערו בבת אחת לתוך המשטח", משחזר ברעם. "כוח השיטור הגדול פשוט לא הצליח לעצור את ההמון. צעקתי מיד לשחקנים לרוץ לחדר ההלבשה, ולמזלנו הגענו לשם בלי פגיעות. המשטרה עשתה בשכל כשלא נתנה לצופים לשבת בארבע השורות הראשונות, אחרת לא היינו מספיקים לברוח. זה היה מפחיד מאוד. האמריקאים פוחדים, פחד מוות. הם גברים שבכלל עלו למשחק".

את הקבוצה ליווה כוח משטרתי רב מרגע שנחתה בטורקיה, אולם אלה התקשו לפנות את המפגינים מהפארקט. במשך כשעה וחצי הסתגרו השחקנים בחדר ההלבשה, עד שהשוטרים איפשרו את יציאתם. בשלב הזה הודיעו השופטים, שהיו בקשר שותף עם פיב"א, כי מבחינתם המשחק חייב להתקיים. "אחרי שעה וחצי בחדר ההלבשה וכל מה שקרה, הראש של השחקנים לא בכדורסל", הסביר היו"ר אלדד אקוניס, "מי שלא היה פה לא מבין מה קרה כאן. בעצה אחת עם המינהלת החלטנו לא לחזור למגרש".

"הרבה מאוד מוסלמים הגיעו למשחק, ולא בשביל לעודד את אנקרה", מספר העיתונאי הטורקי אנגין קוסאבייק, שנכח במקום. "הקבוצות אפילו לא הגיעו להקפצת הכדור. הישראלים ברחו על נפשם, היתה אווירה מפחידה. אנשים החזיקו שלטים ?הישראלים רוצחים' והיתה תחושה של הפגנה".

"הכתובת היתה על הקיר ויול"ב היו צריכים להיכנס לעובי הקורה", האשים יו"ר המינהלת אבנר קופל. הטורקים סרבו להגיב, ואילו ביול"ב יעמידו את בני השרון לדין וצפויים להענישה בהפסד טכני כי סרבה לשחק גם אחרי שהקהל פונה מחוץ לאולם.

"כל מה שאנחנו רוצים עכשיו זה רק לחזור לארץ בשלום", הודה אקוניס. "הפסד טכני יהיה החלטה שערורייתית".

הבוקר תחזור הקבוצה לארץ. במשחק נוסף בבית ניצחה פאנליניוס 77-72 את אריס.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ