יוגב אוחיון: לא הגעתי למכבי ת"א כדי לעשות כסף

הגארד של מכבי ת"א לא חושש מהספסל ("לא אוותר בקלות"), ומתכונן לחיים הקשים בעיר: "אולי אצטרף למחאת הדיור בגלל שכר הדירה הגבוה"

העיר
עירד צפריר, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר
עירד צפריר, "עכבר " ת"א

- אהלן יוגב אוחיון, אני מבין שאתה באריזות. "כן, אני עוזב את הדירה במלחה ומחפש לשכור דירה בתל אביב".

עמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

- כמעט כל הישראלים שמגיעים למכבי באים ממעמד של כוכבים בקבוצות, ואתה עוד לא היית הכוכב באף אחת מהקבוצות ששיחקת בהן. "זה נכון, אבל התפקיד שלי לא דורש להיות כוכב, התפקיד שלי להוביל באספקטים פחות רועשים".

- העדות הכי טובה לזה שהגעת למכבי במעמד קצת שונה זה שכל ישראלי שהגיע לשם בעשר השנים האחרונות קיבל מינימום 250 אלף דולר לעונה. רק אתה קיבלת פחות מ-200. זה לא מעליב? "מבחינתי לא באתי לעשות כסף. באתי להתקדם, לעבוד קשה ולקבל את החשיפה".

- אבל במכבי 250 אלף דולר זו חבילת בסיס. לא נהוג לשלם פחות מזה. "בוא נגיד שאני לא בא בטענה אחת. אם הייתי רוצה כסף, אז לא הייתי משחק במכבי".

- אז איפה היית משחק? "אגדיר את זה ככה: הכסף לא היה שיקול".

"אם הייתי רוצה כסף, אז לא הייתי משחק במכבי". אוחיון (תצלום: שרון בוקוב)

- ואם בירושלים היו מציעים אותו דבר? "לא משנה".

- תסביר. "מה יש להסביר? מבחינת כסף מכבי שידרגה אותי ממש במעט. המעבר הזה הוא לא סגידה לכסף".

- כמה זריקות אתה לוקח ביום בקיץ הזה? "עשיתי חודש וחצי מאוד אינטנסיביים, אימונים עם חנוך מינץ, כל יום פעמיים. בעיקר קליעה".

- הפרשנים אומרים שאתה לא קולע מספיק טוב. "הפרשנים צריכים לפרשן, אני צריך לשחק. אני מנסה לעבוד על החסרונות ורוצה להשתפר".

- עניין הפיזיות יקשה עליך לקבל דקות במכבי. ברמת יורוליג לא תוכל לשמור גארדים מובילים שהולכים לסל בצורה אגרסיבית. "חולק עליך, אבל נזרום איתך".

- השאלה אם אתה לוקח בחשבון שתראה בעיקר את הספסל העונה? "לוקח בחשבון, אבל לא אוותר בקלות. לא אשב ואבכה".

- מה אומרים לך השמות הבאים: קורן אמישה, ליאור ליובין, דרור חג'ג', גל מקל. "מה, שהם היו במכבי ולא שיחקו?".

- כן. גארדים שהגיעו למכבי והתייבשו. "לא יודע, לא עושה לי שום דבר. מאוד מכבד את כולם אבל כל אחד עושה את הבחירה שלו. הם היו בסיטואציה וראו לנכון לעזוב אחרי שנה. אין ספק שבהתחלה יהיה לא קל ואצטרך להוכיח את עצמי".

- עברה לך בראש כמות הגארדים שיש ברוטציה? זה משהו שאני לא זוכר אפילו במכבי. "נכון, אבל אנחנו נשחק בשלוש ליגות ואנשים פה לא רגילים לזה. אני מאמין שלכל אחד תהיה הזדמנות".

שני גארדים בתמונה אחת. פארגו (מימין) ואוחיון בעונה שעברה (תצלום: ספי מגריזו)

- אתה לא חושש מלהיות נער פוסטר? "לא. זה לא שאני מסכים עם המעמד ההתחלתי שלי. במכבי אתה גם מתאמן ברמות הכי גבוהות וכדי להגיע למקומות הכי גבוהים, שזה השאיפה שלי, צריך לנסות, נכון? ואם לא תנסה אז לא תיכשל".

- אין ספק שרמת האימונים במכבי יותר טובה מכל מקום אחר, אבל אני כבר לא קונה את זה. שחקנים שלא שיחקו מספיק לא התקדמו, קח את יותם הלפרין כדוגמה. "אז אתה אומר שאני צריך לחזור בי?".

- זו לא תהיה הפרת חוזה? "לא, עדיין לא חתמתי".

- אז יאללה, תשקול את זה. היתה לך גם הצעה מנובו מסטו הסלובנית. "הצעה זהה מבחינה כספית. היתה לי דילמה, אבל במכבי יש את היורוליג. מבחינתי נובו מסטו לא שונה בהרבה מירושלים, שתיהן ביול"ב קאפ, זו לא ליגה יותר גדולה מישראל".

- את מי אהדת כילד שגדל בקרית שמונה? "גליל עליון כמובן".

- וחלום הילדות היה מכבי? "החלום תמיד היה להיות בריא ומבחינה מקצועית לשחק, ליהנות ולהיות במקום שהכי טוב לי".

- מה דעתך על המחאה, שהגיעה אפילו לקרית שמונה? "עכשיו אצטרך להשתתף בה בגלל שכר הדירה הגבוה בתל אביב".

- למי היו מצביעים אצלך בבית? "אני אישית... עזוב, לא כדאי לשלב את העניינים האלה".

- מדברים עכשיו הרבה על המסים העקיפים. בהגעה שלך למכבי יש חלק עקיף גם למס הכנסה. "חחחח. למה? הא, בגלל יותם? כן, אבל האמת שדיברתי עם בלאט והוא דיבר איתי עוד לפני כל מה שקרה ואמר לי שגם אם יותם יגיע הוא רוצה אותי. התסבוכת איתו רק האיצה את זה".

- לסיום - שאלה שאוהד ירושלים ביקש שאשאל: את מי קטש אהב יותר, את נעימי או אותך? "עבור".

- ברור שאותך. "תשאל אותו, למה אתה שואל אותי?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ