מקרה קלאסי של מהומה על לא מאומה

מאות אוהדים של הפועל פתח תקוה הגיעו אתמול לדיון על גורלה של הקבוצה בליגת העל, אפילו אוהדי הפועל כפר סבא הפגינו נוכחות. אלא שהדיינים החליטו למשוך עוד קצת את הסאגה והעבירו את ההכרעה לנשיאות בית הדין

דוד מרואני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני

אחרי דיון ארוך, מתיש ודרמטי, החליט אתמול בית הדין העליון של ההתאחדות שלא להחליט בשאלה אם לאפשר להפועל פתח תקווה לערער על החלטת הבקרה התקציבית, שקבעה כי יש להוריד אותה לליגה הלאומית.

בנימוקים להחלטה טענו הדיינים עו"ד מרדכי גלוסקה, עו"ד בן ציון פרחי ועו"ד אמל פאלח כי אין בסמכותם לדון בבקשה, והמליצו לערוך את הדיון בפני נשיאות בית הדין בהרכב של חמישה דיינים - אם אפשר תוך 24 שעות. "אין לי מושג מתי תהיה ההכרעה ומה יוחלט", אמר מפרק הפועל פתח תקוה עו"ד עמית פינס, "אני סבור כי הטיעונים שלנו לכשירות הערעור נכונים ואני מקווה שגם ההרכב הבא שידון בעניין יחשוב כך".

הדיון עצמו נראה כמו פרק מהסדרה "פרקליטי LA", החל מהתפאורה ועד לנגיעות המלודרמטיות. פינס קם, יישר את העניבה והמשקפיים והבהיר לדיינים כי לא הגיע כדי לבקש את חסדי בית המשפט. הוא טען בפניהם כי הערעור האחרון שהגיש ביום שלישי נעשה במסגרת חמשת הימים בהם היה רשאי לבקש הארכה. פינס הסביר כי עמד בלוח הזמנים, מאחר שיום שישי לא נחשב יום עבודה.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

נציג ההתאחדות עו"ד שלום אבן עזרא טען מנגד כי על פי תקנון הבקרה, הערעור לא הוגש בזמן. נציג הפועל כפר סבא, עו"ד מורן מאירי, טען כי אין לבית הדין סמכות לדון בערעור. ברקע אפשר היה לשמוע במעומעם את זעקות השבר של מאות אוהדי הפועל פתח תקוה, שניסו לפנות ללבם של הדיינים. חלקם העבירו את הלילה במאהל מחוץ לאיצטדיון ר"ג. גם לאוהדי כפר סבא היה ייצוג. 40 מהם נצמדו לשוטרי היס"מ, אבל לא נרשמו אירועים חריגים מעבר לדחיפות.

בדיון עצמו נכחו גם אנשי הפועל פתח תקוה לדורותיה. גברי לוי, גל חצור וציון דלל הזיעו, קמו ברוטציה והתרעמו על התנהלותו של עו"ד אבן עזרא. חצור הגדיל לעשות והטיח בתובע ההתאחדות כי הוא צריך לעבוד אצל ראשי כפר סבא. כשראה שדבריו זוכים למבטים חמורי סבר מהדיינים, הוא יצא מהדיון וחזר כעבור מספר דקות. "כמה אוהדים יש לכפר סבא?", אמר אתמול חצור, "ארבעה? חמישה? שישחקו כדורגל שולחן. בשביל זה לא צריך אוהדים בכלל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ