משה בוקר
ז'נבה

לואיס פרננדז מאמן הנבחרת הלאומית נתן הערב (שני) את ההצגה "הטובה" ביותר שלו מאז מונה למאמן נבחרת ישראל. כאשר הסתיים אימון הנבחרת, פרננדז והשחקנים שלו עלו לאוטובוס ורגע לפני שהאוטובוס יצא לכיוון המלון, פרננדז ירד בסערה מהאוטובוס והתקדם לעבר העיתונאים. הוא פנה אליהם ובהתקפה חסרת תקדים, בטונים מאיימים ובתנועת יד מזלזלות, הוא שאל "מה הבעיה שלכם?".

פרננדז צרח על המתורגמן שלו, דוד מרטין, שישב באוטובוס והורה לו לרדת מיד ואז פרננדז פתח במונולוג בצרפתית עם הרבה עצבים ותנועות מאיימות: "אתם הישראלים כבר 40 שנה מלכלכים על הנבחרת מאחורי הגב ולא מגיעים לשום מקום. אני לא מדבר אתכם. אתם שלושתכם עיתונאים שלא רוצים שהנבחרת תצליח. אני מקצוען, אני מדבר רק עם עיתונאים מקצוענים ואתם שלושתכם חובבנים. אתם יכולים לדבר עם השחקנים, אין לי בעיה שתדברו איתם, אני לא רוצה לדבר איתכם. בגללכם 40 שנה ישראל לא הגיעה לשום מקום. אתם לא רוצים שהנבחרת תעלה ליורו. אתם רוצים שהנבחרת תיכשל".

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

פרננדז, לעיני אוהדים שהגיעו מז'נבה וצרפת הסמוכה, המשיך להשתולל, כאשר אותם אוהדים ומארגני המשחק התפלאו על הסגנון של המאמן הצרפתי. כל הנבחרת ישבה באוטובוס המומה, הקפטן יוסי בניון ירד מהאוטובוס, הרגיע את פרננדז וביקש ממנו לחזור לאוטובוס. אחרי הפניה של בניון, חזר פרננדז לאוטובוס.

עוד לפני שהחל האימון, שלח פרננדז את איש הביטחון והדובר גיל לבנוני, כדי למנוע מהעיתונאים להתקרב לשחקנים ולהגיע לתחומי המגרש. בסיום האימון, כאשר החלפנו כמה מלים עם השחקנים, פרננדז כעס. לבירם כיאל הוא סימן בתנועות יד מזלזלות לעלות מיד לאוטובוס ושחקנים נוספים שדיברו עם העיתונאים הורה להם המאמן מיד תוך כדי שריקות ותנועת יד לעלות לאוטובוס. השחקנים הופתעו מאד מההתנהגות של פרננדז ואחד השחקנים אמר: "מגיע לכם (לעיתונאים) צל"ש שהגעתם לחור הזה לאימון נבחרת. האווירה טובה מאד וחבל שדווקא המאמן מביא להעכרת האווירה".

כל שחקני הנבחרת נטלו אתמול חלק באימון, למעט רמי גרשון הפצוע. מאור מליקסון הגיע סמוך לאימון, מאחר והטיסה שלו מפולין התעכבה מספר שעות. טל בנין נעדר מהאימון, שהחל באיחור של יותר מחצי שעה, מאחר ובנין לא ירד ללובי ולא ענה לטלפון בחדרו. אנשי המשלחת מיהרו ועלו לחדרו והסתבר שבנין סובל מוירוס ומסחרחורות קשות, עוזר המאמן קיבל טיפול של ד"ר רוסנובסקי ונשאר במלון תחת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ