הפועל פ"ת: הושלם המעבר מדיפרסיה לאופוריה

ביום שאחרי ההחלטה להשאיר את הפועל פתח תקוה בליגת העל, התרכזה הקבוצה בחגיגות. גילי לנדאו פיזר חיוכים, אפי צפריר היה זחוח מתמיד ואפילו המפרק מטעם מס הכנסה קיבל כבוד. מינוס תשע נקודות? פתאום גם זה כבר לא נשמע כל כך נורא

דוד מרואני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני

ענן שקוף של אופוריה אפף אתמול את אימון הבוקר של הפועל פתח תקוה במתחם האימונים בקיבוץ עינת. חבר העמותה לשעבר, יוסי רוזנצוויג, הזכיר למנכ"ל אפי צפריר כי החשמל עדיין לא חזר לחלק גדול מהמשרדים, אבל האחרון סרב להתרגש מהתגלית. "אחרי שבועיים של מלחמות עולם, מגיעות לי כמה דקות של זחיחות", השיב צפריר.

החלטת בית הדין העליון להשאיר את הקבוצה בליגת העל - כמו גם קביעת בית המשפט המחוזי אתמול כי הפועל כפר סבא אינה רשאית לערער באמצעותו - היא זו שסידרה לאנשי הקבוצה רגעים קטנים של נחת. אלה באו לידי ביטוי, בין היתר, בהרמת כוסית פלסטיק של קאווה במסווה של שמפניה לפני האימון.

ענן הזחיחות הוסר לכמה רגעים לטובת מספר הערות פוסט מורטם. באחת מהן חשף הבעלים לשעבר גל חצור בפני צפריר מסרון בעברית שקיבל לפני שבועיים מהבלם הגנאי של הקבוצה, דניאל אדו. "אני בדרך לשדה התעופה", נכתב בהודעה, "אני חוזר לגאנה. אתה חייב לי 4,000 דולר על כל אחד מהחודשים האחרונים, בוא נסגור את הסיפור". חצור גילה שאמר לשחקן שייפגש אתו בעוד מספר שעות בצומת הטייסים ולא ענה לו אחר כך במשך שבועיים. "היום הוא כבר לא רוצה ללכת יותר לשום מקום", אמר. אתמול כבר התחבקו השניים באימון.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

כבר בתשע בבוקר פלשו המפרק עו"ד עמית פינס וצפריר לחדר ההלבשה, ועמם מיטב צלמי הכדורגל בישראל. "הובלנו את הרכבת בבית הדין", אמר המפרק לשחקנים, "עכשיו התור שלכם להוביל אותה במגרשים ולהשיג את המטרות שלנו". חצור תפס את פינס בדרך לראיון והודה לו שוב על מה שעשה עבור הקבוצה. "לחשוב שדווקא עורך דין מטעם מס הכנסה הציל אותנו", אמר לו, "מה לא עשינו בשביל שלא תבוא ובסוף אתה הצלת אותנו. המפרק שלנו (עו"ד ליאור דגן) כבר מזמן הרים ידיים וטס לחו"ל, אבל אתה נשארת".

חיוכים נדירים על הדשא, אתמול באימון הפועל פתח תקוה (תצלומים: ניר קידר)

פינס חייך בנימוס. כנראה לא הרגיש שזה הזמן הנכון לחשוף בפני חצור את העובדה שהוא בכלל אוהד הפועל תל אביב, עם קעקוע על כתף ימין. "אני מאוד רוצה למכור את הקבוצה, אבל זה לא הולך להיות פשוט", אמר, "הכי חשוב שהצלחנו לשמור את הקבוצה בליגת העל, כך יהיה הרבה יותר קל למכור אותה".

על כר הדשא ניצב המאמן גילי לנדאו, על ראשו כובע שלא הצליח להסתיר את חיוכיו. כמה שעות לאחר מכן הוא כבר עדכן את צפריר כי הוא מעוניין לצרף את החלוץ הברזילאי רומולו ואת הקשר מרקו דוונצ'ק מדומז'לה הסלובנית. גם אוגוסטין ויאנה, קשר מאורוגוואי, מועמד להגיע, אלא שקודם לכן ינסה צפריר להגיע להסדר חדש ומקוצץ עם השחקנים הבכירים - אוסטין אג'ידה, יניב לוזון, שניר דורי ואדו.

"היה קשה מאוד לפעול בערפל", אמר לנדאו, "אנחנו מגיעים לליגה עם מינוס תשע נקודות אבל מכוונים לעבר ה-111 שעוד נותרו בקופה. יש לנו הגרלה קשה, אנחנו פותחים מול מכבי חיפה ומכבי תל אביב. הולך להיות מרתון ארוך, שבסופו אני מקווה שנדע לעשות את הבלתי ייאמן".

לפתח בית הדין אמנם הגיעו מאות אוהדים, אבל אתמול ביקרו במתחם האימונים 17 בלבד, רובם מנומנמים. חלקם תלו את הנוכחות הדלה בעובדה שמדובר בתשעה באב ובשעת בוקר מוקדמת. אחרי מספר ניסיונות כושלים לפוצץ את האימון ("עזוב, אין לי כוח לזוז, כואב לי הגב", הפטיר אחד), הצליחו האוהדים לגייס עוד שני רימוני עשן ועשרה חברים. המנומס שביניהם ביקש מצפריר לבצע פיצוץ מבוקר של האימון. המנכ"ל חזר מיד לפוזה הזחוחה. "תפוצצו, תעשו מה שבא לכם", השיב, "אני מבטיח לא לקרוא למשטרה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ