שווה בדיקה: יש חמסה?

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

אילו שחקנים זכו במקסימום תארים מבין חמשת הבאים: מונדיאל, יורו, גביע אלופות, גביע מחזיקות וגביע אופ"א, על גלגוליהם השונים. (יואב, בנימינה)

כיום, כמובן, שחקן לא יכול לזכות בגביע המחזיקות, שבוטל בשלהי שנות ה-90'. בנוסף, מספר הקבוצות הבכירות שמופיעות בליגת האלופות גדול יותר, בזמן שבעבר גם הגדולות ביותר שיחקו במפעלים הפחות חשובים של היבשת. לכן אף אחד לא זכה בכל חמשת התארים הללו, אבל לא מעט זכו בארבעה.

כמה מגדולי שחקני באיירן מינכן ונבחרת מערב גרמניה בשלהי שנות ה-60' ובתחילת שנות ה-70' זכו בגביע העולם (1974), באליפות אירופה (1972), בגביע האלופות (באיירן זכתה שלוש פעמים ברציפות בין 74' ל-76') ובגביע המחזיקות (1967).

שלושה משחקני יובנטוס זכו בארבעה מהתארים, כשרק היורו חסר להם. ג'אייטנו שיריאה המנוח, אנטוניו קבריני ומרקו טארדלי זכו עם איטליה במונדיאל 82' ועם יובה באלופות ב-85', במחזיקות ב-84' ובאופ"א ב-77'. שיריאה וקבריני זכו גם בגביע הביניבשתי.

ארנולד מיורן ההולנדי זכה בארבעה מחמישה (מונדיאל חסר לו, כמובן). הוא הניף עם אייאקס את גביע האלופות ב-73' ואת גביע המחזיקות ב-87', זכה בגביע אופ"א עם איפסוויץ' ב-81' ולקח את היורו עם הולנד ב-88', כשהיה על סף פרישה. בין היתר הוא בישל את שער הוולה הבלתי נשכח של מרקו ואן באסטן בגמר מול ברית המועצות.

אגב, דני בלינד זכה עם אייאקס בכל שלושת הגביעים האירופיים וגם בגביע הביניבשתי.

תגובות