אריה ליבנת
אייל גיל, שאולאי

עמרי כספי הפך לדמות הנשכחת בקמפיין של נבחרת ישראל, אבל אתמול הוא הפציע בפתאומיות. הפורוורד פרסם הודעה זועמת בדף הפייסבוק שלו בעקבות ביקורת שהוטחה בו בעיתונות, כאילו היה יכול לשחק באליפות אירופה חרף הפציעה בברך.

מה אתם חושבים על עמרי כספי? דברו איתנו בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

"מהרגע שנפצעתי עברתי טיפולים יומיומיים כדי שאוכל לחזור לנבחרת ולשחק כדורסל במהירות האפשרית", כתב כספי, "אני משחק בנבחרות ישראל מגיל 14. שיחקתי בשתי אליפויות קאדטים, בשלוש אליפויות אירופה לנוער ובאליפות עתודה. לא היה קיץ שחשבתי לרגע לוותר ולא לתרום את חלקי. וכן, שיחקתי גם עם כדורים וזריקות וכו'.

"מומחי ברכיים ממליצים בפציעה מסוג כזה מנוחה של עד שישה שבועות, ומיום הפציעה עד למשחק הראשון באליפות היו בדיוק שלושה שבועות. לא הצלחתי למצוא מאמן כושר אחד או פיסיותרפיסט או רופא שייתן לי אישור לשחק במצב של הברך שלי. איך אוכל לתרום לנבחרת ברגע שאני לא יכול לרוץ או לקפוץ? האם להעמיד פני טיפש ולנסות לשקר ולהגיד שהכל בסדר? לקחת סיכון שאקרע את רצועות הברך לגמרי, למרות שאני לא יכול לרוץ? או לשחק ב-60%? אולי אני ספורטאי מקצוען שצריך לדאוג לגוף, לעשות טיפולים ולהחלים מפציעה לא קלה?".

עמרי כספי. לפי האיגוד, "האמת היא קצת אחרת" (תצלום: ניר קידר)

לכספי, מסתבר, יש טענות גם לרשויות: "אולי איגוד הכדורסל צריך לדאוג לשחקן נבחרת שנפצע באימון נבחרת וללוותו לבית החולים בכדי שיעשה MRI ולא להגיד לו, ואני מצטט את רופא הנבחרת (ד"ר יוסי וייס, א.ל.): 'טוב, הנה ההפנייה שלך. לאשתי זה לקח שבועיים, אני מקווה שיתנו לך לעשות לפני. תודיע לי מה אומרים לך'".

"מה, נגמר לנו את מי להאשים?", המשיך כספי, "אני מבין שזה מישהו 'מבפנים' שנותן את כל האינפורמציה השגויה. לפחות אם הם היו מספיק גברים לעמוד ולהגיד את מה שהם חושבים, הייתי מתייחס בכבוד. אם לא הייתי רוצה לשחק בנבחרת, הייתי אומר את זה. כולם יודעים כמה הנבחרת חשובה וכמה רציתי לשחק, אחרת לא הייתי מתחיל באימונים אישיים חודשיים וחצי לפני האימון הראשון. האם מעמידים את אהבתי לנבחרת והתרומה שלי במשך שנים בספק? זה כבר גובל בחוצפה. ולא, אם קליוולנד היתה בגמר ה-NBA, לא הייתי משחק".

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "אנחנו אוהבים אותו מאוד וצר לנו שכך הוא מרגיש, אבל האמת היא קצת אחרת".

מאמן הנבחרת, אריק שיבק, אמר: "עמרי נפצע, הרגיש שהוא לא יכול לתת את מה שהוא יכול וצריך לכבד את זה. דיברתי היום עם עמרי, אמרתי לו 'אל תכעס. אנשים כותבים דברים וזה בסדר. ממני לא שמעת אפילו מלה רעה'. אני ואיגוד הכדורסל עשינו כל שיכולנו כדי שלעמרי יהיה טוב, מבית מלון, דרך טיפול רפואי, בדיקות MRI, הליכה לפיסיותרפיסט שביקש. כולם הלכו אתו ואף אחד לא אמר לו לא. צריך להירגע עם העניין. אני מקווה שיש לו עוד עשר שנים בנבחרת. הוא היה בנבחרת לפני שיבק ויהיה גם אחרי שיבק. אתן לו להירגע ואסביר לו פנים אל פנים מה אני חושב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ