ליגת העל בכדורגל: תעלומה ושמה מכבי ת"א

האריס מדוניאנין הוא שחקן-שחקן, דימיטאר ראנגלוב רק שחקן ואלירן עטר הוא חלוץ-חלוץ. האם זה אומר שמכבי ת"א קבוצה-קבוצה?

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי מאירסון

מדוניאנין הוא שחקן-שחקן. ישר רואים עליו. ההבדל בין שחקן לבין שחקן-שחקן נעוץ בעיקר בתדמית. על שחקן אומרים שהוא תותח, אפילו תותח-על, אבל רק על שחקן-שחקן אומרים שהוא גדול על הליגה; שחקן הוא אחד שנותן עקב, אבל רק שחקן-שחקן יודע לתת עקב-עקב. ככה זה. להאריס מדוניאנין יש כל מה שצריך כדי להיות שחקן-שחקן: שם שכיף להגות, שפת גוף של כוכב, חיוך נונשלנט ותסרוקת של אחד שיודע שהוא שחקן-שחקן. אבל מדוניאנין מעצבן. הוא מעצבן משום שבתור שחקן-שחקן, אתה מצפה ממנו לתת לפחות שני שערים במשחק נגד קבוצה כמו הפועל פתח תקוה.

במרכז: ראנגלוב (להלן: שחקון); משקיף בעניין מהצד: שחקן-שחקן (להלן: מדוניאנין)

דימיטאר ראנגלוב הוא לא שחקן-שחקן. הוא שחקן. וההבחנה הזאת פועלת לטובתו. נכון, שמו מעלה ניחוח אסוציאטיבי של מורה לפסנתר, מהסוג שצועק על תלמידים, אבל דווקא חפותו מאותם גינונים של כוכבים היא שמציירת אותו כמנוע אינטליגנטי, יעיל ויצירתי בהתקפה של מכבי. כן, ראנגלוב הוא שחקן. אבל ראנגלוב מעצבן. הוא מעצבן משום שבתור אחד שהוא באמת שחקן, אתה מצפה ממנו לתת לפחות שער אחד נגד קבוצה כמו הפועל פתח תקוה.

אלירן עטר הוא לא שחקן-שחקן. אין לו מספיק קלאסה. מצד שני הוא גם לא שחקן, משום שלעתים נדמה שאין לו דבר מלבד קלאסה. אלירן עטר הוא חלוץ-חלוץ. בניגוד לחלוץ, שפה ושם מבקיע גול, חלוץ-חלוץ הוא אחד שפה ושם מבקיע גול-גול. עטר תמיד יחפש את השער היפה. בכל כדור קרן שמוגבה לרחבה תמצאו אותו מפנה שליש גב לכיוון השער, מוכן ומזומן לתפוס את מספרת חייו. עטר מעצבן. הוא מעצבן משום שכדי להבקיע גול נגד קבוצה כמו הפועל פתח תקוה לא צריך להיות חלוץ-חלוץ. מספיק להיות חלוץ.

חלוץ-חלוץ, אבל איפה השערים? עטר, אתמול (תצלומים: שרון בוקוב)

זה לא יכול היה להיות אחרת אתמול. רק שער עצמי יכול היה להביא למכבי ניצחון. במקום להתקדם לכדי פענוח, החידה רק הולכת ומעצימה. מי זאת מכבי תל אביב? קבוצה? קבוצה-קבוצה? ואולי לא זה ולא זה? בדיוק בשביל חידות כאלה המציאו את הדרבי. משחק-משחק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ