הפועל ת"א: הגיע הזמן לצאת לרחובות

הכאוס שממיט הצמד טביב-הראל על הפועל ת"א, שהיתה אמורה להוות מגנט לכל שחקן כאן, גורם אפילו למצרים להיראות כמו אי של יציבות

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל

ימים לא קלים עוברים על מועדון הלבבות השבורים של הפועל תל אביב. ימים שיכולים למוטט כל מועדון, או לפחות להציב סימן שאלה ענק על יכולתו למצות את מלוא הפוטנציאל. חוסר הוודאות שאופף את הפועל הוא גורם קטלני, שמשפיע על כל פרמטר בקבוצה. האירוע הלבבי של המאמן אלי גוטמן אינו קשור בהכרח לסיטואציה הזאת, אבל יותר מדי גורמים בהפועל תל אביב מחסירים בימים אלה פעימה.

לא באמת אוהב או מתעניין מספיק במועדון. טביב (תצלום: ניר קידר)

הסיכוי שגוטמן ואבוקסיס יצליחו להמשיך לבודד את שחקניהם ממחשבות על הבלתי נודע שואף לאפס. הם לא מסוגלים להעניק את השלווה הזאת אפילו לעצמם. מדיניות ההשמדה ההדדית והכללית של צמד הבעלים טביב-הראל תישא פרי בשלב כזה או אחר. אף אחד מהם לא באמת אוהב או מתעניין מספיק במועדון. מדובר בשני אופורטוניסטים שבאו לעסק הזה כדי לחתוך קופון. הם ימשיכו ללהג על הליך "במבי", אבל לא יעזו לצאת לפני שתסתיים העונה. למה? כי הפועל ת"א קבוצת כדורגל כל כך טובה, עד שגם הקטסטרופה הניהולית שפקדה אותה לא בהכרח תמנע ממנה לזכות שוב באליפות ואפילו להעפיל לליגת האלופות. וזה אומר עוד 50 מיליון שקל לפחות לשווי של העסק. פראייר מי שיוצא לפני זה.

הפועל ת"א הפכה בחודשיים האחרונים מאלופה בטוחה לקבוצה שסכנת פירוק מרחפת מעליה. דה סילבה הוא היחיד שעזב בינתיים, אבל בסיטואציה הנוכחית כמעט כל גורם מקצועי ראוי עושה מאמצים כבירים למצוא חלופה. גוטמן מחוזר באוסטריה ובמשרדים ברחוב אבא הלל, שכטר יחלים ויפנה כתף קרה, שהר מתעקש שהוא שווה אירופה, זהבי מחפש ריגושים, ורמוט לא יישאר בלי צוות מנצח, לאניימה עוד רגע יש כרטיס שחקן ביד, בונדר חולם על רוסיה ובזכות האימפוטנציה של הבעלים הכיוון ימשיך להיות אחד בלבד - החוצה. קבוצה ומועדון שהיו אמורים להוות מגנט לכל שחקן כאן, גורמים כיום אפילו למצרים הנוכחית להיראות כמו אי של יציבות.

לא באמת אוהב או מתעניין מספיק במועדון. הראל (תצלום: ניר קידר)

אלה ימים בהם נהנתנים ממוגרים, או לפחות מגלים מחדש את מגבלות הכוח שלהם. ממש כאן, במזרח התיכון. טביב ייאלץ לחזור בשלב כזה או אחר מהמקלט המדיני שלו בארה"ב, מוני הראל נמצא באזור. קבוצת הכדורגל של המועדון מספיק מוכשרת כדי לספק לאוהדיה את הזמן הנחוץ כדי לגרש את השניים הללו. הסיטואציה מעולם לא היתה ברורה יותר: זה הם או הפועל תל אביב. או מכבי תל אביב.

ריבים במרכז המגרש וסכסוכים בהנהלה | אודי שרבני

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ