מכבי תל אביב: דייוויד בלאט מעלה את הרף

מכבי תל אביב של השנים האחרונות היתה מרדימה את עצמה לדעת, עד כדי איבוד תארים. בלאט עוצר רגע לפני ומאמן את שחקניו לדעת

אייל גיל, עם הבאזר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל, עם הבאזר

מאמני כדורסל הם עם מוזר עם סטייה בלתי מוסברת. דברים מוזרים מדליקים אותם, אקטים משונים עושים להם את זה. דייויד בלאט, למשל, לא ידע את נפשו אתמול. מהלך חדש של הוצאת חוץ עם חסימה של פניני לאידסון הצליח למכבי ת"א, והמאמן שלה פשוט פרח. "ככה עושים את זה!", החליק כיף עם גודס עוזרו וקרן מאושר בסוג של אורגזמה אימונית.

מסביב לספסל של מכבי, וגם עליו, הסתכלו לפרקים על בלאט כמשוגע. הרי למה לצעוק, להשתגע, לא לשבת לרגע ולצרוח על השחקנים שלך כשההפרש נע בניחותא בין 30 ל-50? הרי אצלנו בליגת קולנס, זה לא מגניב להתעייף, להתנשף ולאנפף על הקווים. קטש, ליובין, חסין ושמיר לימדו אותנו שיעור מאלף על שמירת הסטייל. אז מה אם הפאסון לרוב מוביל לאסון.

אבל לבלאט לא אכפת, כי יש הגיון בשיגעון. מכבי תל אביב של השנים האחרונות היתה מרדימה את עצמה לדעת, עד כדי איבוד תארים. תיאוריות הקונספירציה גרסו שפיני גרשון העדיף להפסיד כמה פעמים בעונה כדי להחזיר את שחקניו למוטב. בלאט, לעומתו, עוצר רגע אחד לפני ומאמן את שחקניו לדעת.

בשבועות האחרונים, במהלך פגרת היורוליג, מכבי לא נראתה טוב והמאמן התחיל להזיע. הלחשושים שהמכונה המתזזת, החוטפת והאנרגטית שבנה העונה היא אולי רק טריק של חיבור ראשוני, החלו לרחף. אז בלאט, שיודע כי השבועיים הקרובים יכולים להכריע עונה שלמה, העלה את הרף, דרש יותר והגביר את הקצב. וכמו כל מנהיג טוב, הוא הגביר גם את הטורים על הקווים כדוגמה אישית.

כי יותר מששחורציאניטיס צריך להראות שהוא יכול, יותר משדורון פרקינס רוצה להוכיח שהוא רכז יורוליג לגיטימי ויותר משליאור אליהו חייב להראות שלא החזירו אותו סתם בשביל להגיד שיש עוד ישראלי בקאדר, צריך בלאט להוכיח שיש לו עוד מה למכור בצמרת הגבוהה של המאמנים באירופה. ובשביל לעשות זאת ולהצדיק את הצ'אנס אולי האחרון שלו, מוכן מאמן מכבי להגיר זיעה ולעשות פרצופים בקופסל, בגן נר או ביובל. הכל כדי שתזכירו אותו בנשימה אחת עם מסינה, פסקוואל ואוברדוביץ'.

רק כשליאור אליהו דפק שלשה, הרשה לעצמו בלאט לשחרר חיוך. חוש הומור מוזר יש למאמני כדורסל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ