האלימות במגרשים |

לוזון: "עלינו להחזיר אמון הציבור"

לאחר שהאלימות הגיעה לשיא חדש והקולות נגדו גברו, קרא יו"ר ההתאחדות במסיבת עיתונאים ליעקב שחר לעמוד בראש ועדה שתבחן את הכדורגל בארץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אבי לוזון קיים היום (ראשון) מסיבת עיתונאים בעקבות גל האלימות במגרשי הכדורגל. לוזון נשא נאום קצר, שאחריו לא ענה לשאלות. לוזון התייחס תחילה לימים האחרונים: "אחרי מה שקרה ביום שישי קיבלתי החלטה קשה – לדחות את המחזור בשתי הליגות המקצועניות, בשביל לעשות חשבון נפש".

לוזון התייחס גם אל הקולות הטוענים כי קיבל את התפקיד בצורה לא כשרה. "נבחרתי לתפקידי בבחירות דמוקרטיות, לא התפרנסתי מהכדורגל, אני פועל מאהבה לענף". לאחר שפירט את הישגי כהונתו ,המשיך לוזון: "הוכחתי כבר שאני איש של עשייה. כרגע, בראש סדר העדיפויות עלינו להחזיר את אמון הציבור ולמגר האלימות. עלינו לעשות צעדים אמיצים. ההתאחדות לכדורגל לא נושאת לבדה באחריות, גם המשטרה, בתי המשפט ובתי הספר צריכים לטפל באלימות".

נדמה שלוזון אכן הקשיב לרחשי הציבור בימים האחרונים, שדרשו רפורמה בבתי הדין של ההתאחדות. "בתי הדין של ההתאחדות עצמאיים ובלתי תלויים. הדיינים נקיים משיקולים לא עניינים", אמר לוזון, "הכוח של בתי הדין נובע מהציבור והיום הסכמתי לקבל את הצעתו של אורי גורן, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב בעבר, שימונה לנשיא בית הדין של ההתאחדות. לגורן יינתנו סמכויות נרחבות כדי לבצע רפורמות, כל רפורמה תיושם".

השינויים עליהם בכריז לא לוזון לא נעצרים בבתי הדין בלבד. "במקביל לרפורמה בבתי הדין, עלינו לשנות דברים בכדורגל עצמו. ביקשתי מיעקב שחר שיעמוד בראשות ועדה, ויקבע את הרכבה. הוועדה בראשותו תנסה להביא פתרונות והצעות לשינוי פני הכדורגל והחזרת הקהל למגרשים. אני ממתין לתשובתו".

בסיום נאומו הגיב לוזון להתקפות האישיות עליו בתקופה האחרונה. "מכבי פתח תקוה היא הקבוצה אותה אני אוהד, אך מפעל חיי הוא ההתאחדות לכדורגל. אני מבין שכל העיניים מופנות אליי. אני מקווה שדבריי היום והצעדים העתידיים ישנו בהדרגה את האווירה הציבורית. המאבק באלימות הוא לא שלי פרטי, אלא של כולם".

נשיאות בית הדין העליון החליטה להיענות לבקשת ההתאחדות לכדורגל ולקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, בעניין הפחתת הנקודות למכבי פ"ת. הדיון יתקיים מחר (שני) ב-17:30.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

תובע ההתאחדות לכדורגל החליט להעמיד את הפועל רמת גן ובני לוד בגין התפרעות, תגרה ותקיפה בנסיבות מחמירות והתנהגות בלתי ספורטיבית של שחקנים, גם כן בנסיבות מחמירות. התובע החליט גם להעמיד לדין את השחקנים הבאים: עוז יפרח, יוגב בן סימון, טל חן, ליאור אסולין, אדריאן פרננדז, אלי לוי ותמיר בן עמי מהפועל ר"ג. מבני לוד יועמדו לדין: יקיר שינה, עמאר מנסור, יוסף אזברגה, מוחמד אזברגה ורודריגוס אברטון סזאר בגין השתתפות בקטטה בנסיבות מחמירות. מאמן בני לוד, איזברגה סולימאן ועוזרו, מוסטפא וואחידי יעמדו לדין בגין השתתפות בקטטה בנסיבות מחמירות והפרת סדר בנסיבות מחמירות. הדיון יתקיים ביום שלישי, 24 באפריל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ