3 נקודות הופחתו לבני לוד ולהפועל ר"ג

בית הדין של ההתאחדות גזר את דין המעורבים בקטטה ביום שישי וקבע להוריד לשתי הקבוצות נקודות. מאמן לוד, אזברגה, הורחק ל-8 חודשים: "איפה החוק? איפה ההיגיון?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, בהרכב הדיינים עו"ד ישראל שמעוני ועו"ד עמנואל סלע, דן היום בעניינם של הפועל בני-לוד, הפועל ר"ג ושאר שחקני ובעלי התפקידים משתי הקבוצות שהיו מעורבים באירועי המשחק ביום שישי האחרון. תחילה נחתמו עסקאות הטיעון עם השחקנים, ולאחר מכן נקבע העונש לקבוצות: ממאזנן של בני לוד והפועל ר"ג הופחתו 3 נקודות וכל אחת מהן נקנסה ב-40,000 ש"ח. בעקבות הורדת הנקודות נותרה לוד ראשונה בליגה הלאומית, אולם כעת יתרונה על פני השנייה, מכבי הרצליה, מתבטא בהפרש שערים בלבד. הפועל ר"ג ירדה למקום השלישי, והיא רחוקה שלוש נקודות מהמוליכות.

עו"ד יואל גולדברג, עורך דינה של בני לוד, טען כי על רמת גן, המארחת, אחריות שילוחית בכך שלא היו אנשי אבטחה להפריד במהומות. מנכ"ל רמת גן, ניר כץ, אמר כי האבטחה דאגה שהקהל לא יירד למגרש. הדיין שמעוני אמר שבמבחן התוצאה "ראינו מה התרחש".

מיד עם כניסתו לבית הדין אמר בעלי הפועל בני לוד, אבו סובחי, כי "באווירה שנוצרה פה יש ריח של גזענות. לא רוצים את בני לוד בליגת העל, זו בושה ושערוריה שאנו עומדים לדין. העונש שקיבלה מכבי פתח תקוה אתמול הוא רק כדי שאנחנו נקבל עונש של הפחתת נקדות העונה. כנראה שלכולם מספיקה קבוצה ערבית אחת בליגת העל. בעיר לוד הכדורגל הוא דבר חשוב ומהווה תקווה לתושבים. הכל מכוון ומתוכנן  כדי לעזור למכבי הרצליה לעלות ליגה".

שתי הקבוצות הורשו להגיע לדיון עם עורכי דין. את לוד ייצג עו"ד יואל גולדברג ואת הפועל רמת גן עו"ד אפרים ברק. את הדיון ניהלו עמנואל סלע וישראל שמעוני. האחרון היה גם הדיין במהלך הדיון בעניינה של מכבי פתח תקוה בו החליט בית הדין להוריד 3 נקודות בפועל העונה ממאזנה של הקבוצה, נחשב לדיין מחמיר. שמעוני גם היה זה שהעביר את המסר אחרי ההקלה של בית הדין העליון שעונש אפקטיבי צריך להיות לאלתר וללא דחיות.

הדיינים שמעוני (במרכז) וסלע (משמאל) בדיון הבוקרצילום: ניר קידר

למיטב הכתבות ועדכונים נוספים עשו לנו לייק בפייסבוק

המשטרה מתכננת להגיש מעל עשרה כתבי אישום נגד אנשי הפועל רמת גן ובני לוד שהיו מעורבים בקטטה ביום שישי  – עוז יפרח, יוגב בן סימון, טל חן, ליאור אסולין, אדריאן פרננדס, אלי לוי תמיר בן עמי, יקיר שינה, עמאר מנסור, יוסוף אזברגה, מוחמד אזברגה, אברטון, סולימן אזברגה ומוסטפא וואחידי. ההערכה היא כי שתי הקבוצות צפויות לעונשים חמורים, כאשר כל אחת מהן עלולה לאבד בין שלוש לחמש נקודות, עוד העונה, ואילו השחקנים שהיו מעורבים בקטטה צפויים לעונשי הרחקה ארוכים.

בעקבות האירועים האלימים - ליאור אסולין הורחק משישה משחקי ליגה, אדריאן פרננדס משבעה משחקי ליגה ויקיר שינה משני משחקי ליגה. אלי לוי הורחק מחמישה משחקי ליגה, תמיר בן עמי משישה, עמאר מנסור ועוז יפרח מחמישה משחקים, וכך גם עוזר מאמן בני לוד, איסמעיל אזברגה. מאמנה של בני לוד הורחק כאמור לשמונה חודשים.

במהלך הדיון אמר הדיין ישראל שמעוני אמר כי "מדובר בשחקנים שעשו עבירות חמורות, אך במסגרת הרצון של בית הדין לקדם עסקאות טיעון אנו מאשרים את העסקאות בין התובע לשחקנים". בנוגע לטענת עורך דינו של שינה כי אין מקום להעניש אותן אמר שמעוני כי "השחקן (שינה) הצית את הגפרור ולא ידע כיצד זה ייגמר. הוא הגיע עם החולצה מהבית והוא לא היה צריך להראות את הכיתוב כדי להדליק את הרוחות".

התגרה בווינטר ביום שישי. התובע ביקש עונש זהה לאירועי המושבהצילום: שרון בוקוב

במהלך הדיון, סירב מאמן בני לוד סולימאן אזברגה להצעת התביעה להרחיקו לשנה. הוא אף הביא עימו את האישורים מבית החולים על כך שהוא סובל משבר מתחת לעין. "בניגוד למאמן השוערים של מכבי פ"ת שלא קיבל מכות והלך לנגוח בשחקן, אני חטפתי מכות והגנתי על עצמי. אין סיבה שאקבל עונש של שנה. אני מוכן לעסקת טיעון שתכלול הרחקה עד סיום העונה הנוכחית", אמר. אזברגה נשמע נסער במהלך הדיון:" איפה החוק? איך יכול להיות שפרננדס נתן לי שלושה אגרופים, הורחק לשבעה משחקים והתובע דורש להרחיק אותי לשנה? אני רוצה לראות אדם שלא היה מגיב ומגן על עצמו. אף אחד לא בא לעזרתי, הותקפתי בצורה קשה ועוד רוצים להרחיק אותי לשנה". בבני לוד הופתעו מהעונש הקל יחסית שקיבלו אסולין, פרננדס ושינה. אחד מבכירי בני לוד אמר בהפסקת הדיון כי "הם החלו את הבלאגן ויצאו בזול. אסולין הגיע בלי עורך דין ויצא גדול"

יאיר רביבו, מנכ"ל עיריית לוד, העיד מטעם הקבוצה ואמר על דוכן העדים: "אני אדם דתי, זו פעם ראשונה שהלכתי למגרש כדורגל עם הבן שלי אחרי הרבה שנים, אני אומר חד משמעית, אבו סובחי מנע אסון המוני כשהוא דאג שהקהל לא יירד לדשא. חרה לי מאוד מה שהתקשורת עשתה לבני לוד ביחס להפועל ר"ג. הציגו את ר"ג כנאורים חלק מהברנז'ה בגלל שיש להם גב מהתקשורת, ואת לוד הציגו כאשמה. הפכו את לוד לעיר של סמים ופשע, והפכו את ר"ג לעיר הטובה מול הרעה. זה לא הוגן. לוד זו קבוצה של יהודים וערבים, הכדורגל מאחד את העיר והכדורגל זו התקווה האחרונה של העיר. 2,000 ילדים ובני נוער מבלים במגרשים ובחוגים השונים במקום להיות בפשע, לכן אני מבקש מכם הדיינים אל תפריעו לקבוצה שלנו לעלות לליגת העל. אל תמנעו מהעיר קבוצה בליגת העל, אל תיתנו לפופוליזם בחוץ לגרום גזר דין מוות לעיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ