ראשי קבוצות ליגת העל התכנסו כדי לדון בהקמת מנהלת

ראשי הקבוצות החלו להתדיין בנוגע להקמת מנהלת, לוזון דורש רוב של שני שלישים כדי להעביר את ההחלטה

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

בשעה זו מתקיים בכפר המכביה מפגש בין ראשי קבוצות ליגת העל בנוגע להקמת מנהלת לליגה. מלבד נציגים של שתי הקבוצות מפתח תקוה, שלחו כל קבוצות ליגת העל נציגים, כולל יעקב שחר שהגיע למפגש. למרות הנוכחות הכמעט מלאה של נציגי ליגת העל, יש רק כחמש קבוצות שרוצות בהקמת המנהלת. ג'קי בן זקן, יוזם הרעיון, מינה את עו"ד ניר ענבר, מנכ"ל הפועל ת"א לשעבר, ליועץ משפטי. לראשי הקבוצות הוצגה מצגת, ונערכו שיחות אישיות של בן זקן, איזי שרצקי ואלונה ברקת, עם שארב נציגי הקבוצות בנסיון לקבל את הסכמתם.

האם אתם בעד מנהלת לליגת העל בכדורגל? כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו

כבר במפגש הראשון, התגלו חילוקי דעות מהיכן להתחיל לגבש את הסכם המנהלת. בכל מקרה, מבחינה תקנונית, להחלטות של ראשי הקבוצות לא תהיה משמעות, מאחר וההחלטות מתקבלות בהנהלת ההתאחדות לכדורגל. מרבית בעלי הקבוצות בשתי הליגות הבכירות מתנגדות להקמת המנהלת, ובכל מקרה יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, מתכוון לתמוך בהקמת המנהלת אם יהיה רוב של שני שליש מנציגי הקבוצות בליגות. סיעת מכבי תפגש היום בערב כדי לקיים דיון בנושא הקמת המנהלת, לא צפויות החלטות, אלא רק דיון. במהלך השבוע סיעת הפועל, בראשות שטרן חלובה, תתכנס כדי לדון בנושא הקמת המנהלת.

עוד היום, הטוטו הודיע לההתאחדות כי היוא מתכוון לקצץ קרוב ל - 2.5 מיליון שקל בגלל ביטול המחזור בשבוע שעבר. בההתאחדות טענו כי הטוטו לא יכול לקצץ מאחר וההחלטה על ביטול המחזור התקבלה בתיאום בין לוזון לשרת הספורט, שרת לבנת, ובהסכמתו של יו"ר הטוטו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ