אנדי רם ויוני ארליך כמו אז, באוסטרליה

אחרי שנתיים בנפרד, כשגם הכעסים נותרו מאחור, חוזרים אנדי רם ויוני ארליך לשתף פעולה רגע לפני הגראנד סלאם היחיד בו זכו יחד בעבר. "זה הרגיש טבעי לחזור", אומר ארליך, "אנחנו בנקודה יחסית נמוכה עכשיו, אבל מכאן נוכל רק לעלות"

מעין אפרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעין אפרת

לפנות בוקר נכשלו אנדי רם ויוני ארליך במבחן הראשון בזוגיות המתחדשת שלהם, כשהודחו בסיבוב הראשון של טורניר בריסביין באוסטרליה, הטורניר הראשון שלהם בסבב יחד אחרי שנתיים בנפרד. "אני חושב שההפסקה הזו יכולה לעשות לנו רק טוב", אמר אתמול רם, "כשנפרדנו היינו ברביעייה הראשונה בעולם, והפסקנו בשיא. עכשיו אנחנו בנקודה יחסית נמוכה, ומכאן נוכל רק לעלות".

פרידת השניים לא היתה מתוכננת. ארליך סבל מפציעה ממושכת בכתף ב-2009, הידרדר בדרוג העולמי ואיבד את מקומו בטורנירים הגדולים. רם החליט לנסות ולשמור על נקודות הדרוג שצבר והחל להתחרות בנפרד, דבר שגרר תחילה נתק בין השניים.

כשארליך החלים, התחיל גם הוא להסתובב בעולם עם שותפים שונים. לרגל העונה החדשה, כשהוא שוב בדרוג (45) שמאפשר לו להשתתף בתחרויות הגדולות, חוזר ארליך לשתף פעולה עם רם (23 בעולם). "זה הרגיש טבעי לחזור, כי למרות השנתיים האחרונות בנפרד, המשכנו להתאמן ביחד כשהיינו בישראל", אומר ארליך, "אבל כשידענו שהאימונים האלה היו לקראת האיחוד שלנו, היתה אקסטרה אנרגיה ואקסטרה מוטיבציה. תמיד יש התרגשות לקראת עונה חדשה, אבל זה קצת אחרת, אולי בגלל ההתעניינות מבחוץ".

כשמנסים להבין אצל שניהם אם נשארו משקעים מהעבר, הם מסרבים להתרגש ומסבירים כי הפרידה היתה מקצועית וכך גם החזרה. "דיברנו כבר לפני הרבה זמן על החזרה לשחק ביחד, וזו היתה גם המטרה מאז שיוני התאושש מהפציעה", אומר רם, "אבל עד שהוא לא עלה בדרוג, לא יכולנו לממש את זה. מרגע שהוא יכול להירשם לאותן התחרויות, החלטנו שאנחנו חוזרים. זה הדבר הטבעי עבורנו".

הראש גם באולימפיאדה

רם וארליך המשיכו לשתף פעולה בשנתיים האחרונות בנבחרת הדייויס של ישראל, והקפטן אייל רן חושב שמשחקים אלה הפיחו בהם געגוע: "הדייויס תמיד עשה לאנשים חשק לעוד מרם וארליך, אבל אני חושב שזה עשה חשק גם ליוני ולאנדי. תמיד ראו את התיאום ביניהם, והם תמיד התעלו והביאו את הרמה הנדרשת".

רם וארליך מזכירים כי בעונה הארוכה, כשנמצאים במשך שבועות בטיולים בעולם, ובמיוחד כאשר משאירים מאחור משפחה וילדים, להחזיק חבר קרוב לצדך זו פריבילגיה. "אין ספק שאם אתה נוסע עם מישהו זר שאתה לא מכיר אישית, אז הוא בא מתרבות אחרת ותמיד יש מרחק", אמר ארליך, "כשאני ואנדי נוסעים יחד, כשכל אחד מכיר את סיפור החיים של האחר, אז זה הרבה יותר חם ונעים. ברור שזה משפיע גם על המגרש, אפשר לשתף יותר".

רם ניתח בצורה דומה: "היו לי הרבה הצלחות, עשיתי הישגים והייתי בצמרת, אבל זה עדיין לא אותו דבר כמו להסתובב בעולם עם יוני, שהוא כמו אח שלי. גדלתי אתו מגיל צעיר, על המגרש יש לנו חיבור שאין להרבה זוגות, יש לנו כימיה ותיאום מושלמים. מבחינת החגיגות שאחרי, להצליח עם יוני זה לגמרי שונה מאשר לעשות תוצאה עם מישהו אחר. זה לא אותו דבר כשאתה חולק את זה עם מישהו שאתה אוהב ואכפת לך ממנו".

מאמנם של השניים נועם בר מגבה: "היתה תקופה של אי-נעימות כשיוני היה פצוע והרגיש שדברים היו צריכים ללכת באופן שונה, אבל הם חברים הרבה מעבר לטניס. כשהם שיחקו ביחד הם עשו הישגים מעולים, כך שהם לא צריכים לחץ חיצוני כדי לרצות לחזור. גם עניין האולימפיאדה משחק תפקיד, הם רוצים להגיע לשם. הם לא רחוקים מהשיא שלהם, אבל זה דורש זמן וסבלנות".

הגראנד סלאם הקרוב הוא אליפות אוסטרליה הפתוחה (שיחל ב-17 בינואר), הגראנד סלאם היחיד בו זכו יחד (2008). עד סוף השנה מקווים השניים להתברג לטורניר גמר הסבב. "יש משהו באוויר, ובטח יש כאלה שמצפים שזה יקרה כבר עכשיו באוסטרליה, שנתפוצץ על התחרות וניקח גראנד סלאם", אמר ארליך, "אבל אנחנו אנשים עם ניסיון ויודעים שציפיות לחוד ומציאות לחוד. הכי קל להצהיר שנהיה הראשונים בעולם, אבל זה מסלול מסוים וגם לפני זה לקח לנו כמה שנים עד שזכינו בגראנד סלאם ראשון, כך שזה אף פעם לא בא בקלות".

עם ארליך יש לרם 'חיבור שאין להרבה זוגות'

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ